Wszystko w Bogu

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 23 listopada

Tekst: Łk 21,1-4

Prośba: o łaskę zaufania Bogu we wszystkim

Po raz kolejny w ciągu dwóch tygodni Kościół daje nam to czytanie w Liturgii Słowa. Popatrz na Jezusa. Siedzi przy skarbonie i patrzy na tych, którzy wrzucają datki. Jedni wrzucają to, co im zbywa. Inni może skrupulatnie wyliczają dziesięcinę i oddają na potrzeby świątyni. I robią to nie z wyrachowania, ale z troski o dom Boga. Przychodzi też uboga wdowa. Wrzuca wszystko, co ma. Jesteśmy w ostatnim tygodniu roku liturgicznego. Czytania często nawiązują do obrazów końca świata, powtórnego przyjścia Syna Bożego. A dzisiejsze czytanie, jaki ma związek z końcem świata? Wdowa przychodzi o oddaje wszystko, co ma. Tym samym staje niejako wobec końca swojego życia – umrze z głodu i pragnienia. Jednak Bóg i Jego świątynia jest dla niej najważniejsza. Nie wiemy, jak potoczyły się jej dalsze losy. W tym miejscu przychodzi na myśl inna wdowa – w Sarepcie Sydońskiej /1 Krl 17/. Zaufała Bogu i się nie zawiodła. A jakie gesty, postawy, czyny pokazują Twoje zaufanie Bogu?

1 Comment

  1. Pan przygląda się również i mi, i czeka na mój ostatni grosz, na tę cząskę siebie,której jeszcze Mu nie oddałam ,do której jestem przywiązana . Może nawet nie jestem do końca świadoma,co we mnie jest jeszcze wyłącznie moją własnością. On czeka cierpliwie na mój wdowi grosz i pragnie mną się zaopiekować. Mój ostatni grosz oddany Panu będzie początkiem wolności, momentem całkowitego zaufania Mu. Tak mało Ci ufam,Panie.
    Proszę Cię, Panie, prowadź mnie.
    Anna

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2019
N P W Ś C P S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930