Internetowy Dom Rekolekcyjny rozpoczął swoją działalność jesienią 2007 roku. Jego pomysłodawcą jest o. Grzegorz Ginter SJ. E-dr powstał z myślą o służbie wszystkim, którzy potrzebują pomocy na drodze modlitwy, głównie modlitwy zakorzenionej w duchowości ignacjańskiej. Współtworzą go osoby żyjące różnymi powołaniami, mieszkające w różnych częściach świata:

 o. Grzegorz Ginter SJ

Jezuita, wyświęcony w 2007 roku. Ukończył studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie oraz studia specjalistyczne na Papieskim Uniwersytecie „Comillas” w Madrycie. Specjalizuje się w teologii duchowości. Prowadzi Źródło Żywej Wody Interesuje się, m.in.: duchowością ignacjańską i biblijną, duchowością kontemplatywną (Modlitwa Jezusowa), dawaniem rekolekcji, towarzyszeniem duchowym. Prowadzi swój kanał na Youtubie. Administruje stronę e-DR. Obecnie pracuje w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni.

 Anna Goliszek

Teolog z wykształcenia i pasji, księgowa z zawodu. Zafascynowana Osobą i działaniem Ducha Świętego w człowieku i świecie. Ukończyła cztery tygodnie Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego z Loyoli. Współpracuje z ICFD w Gdyni. Zaangażowana w ruch Odnowy w Duchu Świętym. Jej „Małą Ojczyzną” jest Lubelszczyzna. Mieszka na wsi. Wokół domu ma duży ogród, w którym spędza każdą wolną chwilę. Lubi patrzeć w nocne niebo i rozpoznawać gwiazdozbiory.

Magdalena Urbańska

Żona, matka, pedagog, doradca rodzinny. Od lat żyjąca duchowością ignacjańską. Uzależniona od kawy w dużych ilościach i od dobrej książki. Razem z mężem formuje się we wspólnocie małżeństw Kochać i Służyć przy ICFD. W wolnych chwilach prowadzi bloga, dzieląc się refleksjami z życia i przeczytanych lektur.

Maria Druch

Muzyk, teolog, specjalista do spraw rodziny. Jej pasją jest Życie i Chrystus w centrum. Lubi towarzyszyć innym w wędrówkach w głąb siebie, prowadzi rekolekcje, pisze piosenki, piecze ciasta i słucha muzyki świata. Przyjaźni się z Aniołem Stróżem. Pracuje jako organistka.

Katarzyna Kamińska

Na co dzień stara się poznawać samą siebie, przeglądając się w oczach Stwórcy. Lubi się zatrzymać i kontemplować otaczającą ją rzeczywistość. Uważa, że Ćwiczenia Duchowe przemieniają życie. Od kilku lat pracuje w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury (dla niewtajemniczonych ośrodek jezuicki w Warszawie).

Krystyna Cieśla

Nauczyciel w przedszkolu z kilkuletnim stażem. Pasjonat i praktyk metody M. Montessori. Prywatnie: żona, entuzjasta rowerowych wycieczek, górskich wędrówek i biegania. Wychowana w duchu jezuickim, szuka Boga w swojej codzienności i próbuje się Nim dzielić z innymi.

Agnieszka Mazur

 

KONTAKT do ekipy: [email protected]