Ekipa

Internetowy Dom Rekolekcyjny rozpoczął swoją działalność jesienią 2007 roku. Jego pomysłodawcą jest o. Grzegorz Ginter SJ. E-dr powstał z myślą o służbie wszystkim, którzy potrzebują pomocy na duchowej drodze, dlatego współtworzą go osoby o różnego rodzaju powołaniach. A oto one:

 o. Grzegorz Ginter SJ

Wyświęcony w 2007 roku, ukończył studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym “Bobolanum” w Warszawie oraz studia specjalistyczne na Papieskim Uniwersytecie “Comillas” w Madrycie. Specjalizuje się w teologii duchowości. Prowadzi Źródło Żywej Wody Interesuje się, m.in.: duchowością ignacjańską, karmelitańską i biblijną, dawaniem rekolekcji, towarzyszeniem duchowym. Administruje stronę e-DR. Obecnie pracuje w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni.

 Anna Goliszek

Teolog z wykształcenia i pasji, księgowa z zawodu. Zafascynowana Osobą i działaniem Ducha Świętego w człowieku i świecie. Ukończyła cztery tygodnie Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego z Loyoli. Współpracuje z ICFD w Gdyni. Zaangażowana w ruch Odnowy w Duchu Świętym. Jej “Małą Ojczyzną” jest Lubelszczyzna. Mieszka na wsi. Wokół domu ma duży ogród, w którym spędza każdą wolną chwilę. Lubi patrzeć w nocne niebo i rozpoznawać gwiazdozbiory.

Magdalena Urbańska

Żona, matka, pedagog, doradca rodzinny. Od lat żyjąca duchowością ignacjańską. Uzależniona od kawy w dużych ilościach i od dobrej książki. Razem z mężem formuje się we wspólnocie małżeństw Kochać i Służyć przy ICFD. W wolnych chwilach prowadzi bloga, dzieląc się refleksjami z życia i przeczytanych lektur.

Maja Moller

Żona i aktywna zawodowo mama dwójki dzieci. Ukończyła cztery tygodnie ćwiczeń duchowych św. Ignacego. Prowadzi bloga Chrześcijańska Mama. Autorka książek o kobiecości i duchowości ignacjańskiej (“Pogoda ducha. Pełna uczuć jesteś boska”, “O matko święta! Chrześcijańska Mama od A do Z”).

Maria Druch

Muzyk, teolog, specjalista do spraw rodziny. Jej pasją jest Życie i Chrystus w centrum. Lubi towarzyszyć innym w wędrówkach w głąb siebie, prowadzi rekolekcje, pisze piosenki, piecze ciasta i słucha muzyki świata. Przyjaźni się z Aniołem Stróżem. Pracuje jako organistka.

KONTAKT do ekipy: [email protected]

12 komentarzy

 1. Szczęść Boże! W jaki sposób można bezpośrednio skontaktować się z kimś z Ekipy w sprawie materiałów na stronie? Brakuje zakładki “kontakt” lub coś w tym rodzaju. Dziękuję!

 2. Serdecznie dziękuję za codzienne wprowadzenia do modlitwy Słowem Bożem. Ogromnym ich atutem jest to, że są treściwe i krótkie – stąd też “łatwo” i chętnie się z nich korzysta – nawet ludziom leniwym i niezbyt systematycznym. Długie – choćby były namądrzejsze – nie zachęciłyby do czytania – może z wyjątkiem pobożnych i nałogowych internautów:). Wprowadzenia zamieszczane przez Was mają moc “ożywiającą” zwłaszcza wtedy, gdy wieczorem przygotowując się do porannej modlitwy wydaje mi się, że Słowo jest wobec mnie “nieme”… To, co robicie ma głęboki sens i jest bardzo potrzebne – jest jak ziarno ukryte w roli i jak zaczyn w cieście… Nie wszystko jest dla Was widoczne. Stąd serdecznie Wam dziękuję – zwłaszcza ze te owoce dla Was niewidoczne i życzę wciąż świeżego – jak dotąd – tchnienia Ducha:)

 3. Bardzo dziękuje za prowadzenie tak wspaniałej strony.
  Podobnie jak Pani Katarzyna chciałabym prosić o kontakt w sprawie materiałów na stronie.

  • Już dawno temu mieliśmy kontakt umieścić – naprawiamy błąd i kontakt jest dostępny na dole strony o ekipie.
   pozdrawiam serdecznie!

 4. A może byłoby możliwe zamieszczać wprowadzenia do modlitwy na dany dzień o jakiejś wcześniejszej porze dnia poprzedniego ( to byłoby pomocne w przygotowaniu modlitwy)? Pozdrawiam

 5. A może dałoby się zrobić, żeby sigla były linkiem do danego fragmentu Pisma?
  To byłoby naprawdę ułatwiające…

 6. Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź!

 7. Gorące podziękowania dla całej ekipy za prowadzenie tej strony!
  Ogromnie zasmucił mnie jednak brak od długiego już czasu wpisów pani Natalii Żelasko, które zawsze trafiały do mnie najmocniej. Co więcej, mam wrażenie, że część wpisów poznikała ze strony? Albo już mi się całkiem wszystko pokręciło.
  Pani Natalio, jeżeli Pani to przeczyta – brakuje słów, aby wyrazić wdzięczność za to, jak wiele Pani praca tutaj wniosła światła w moje życie. Wierzę, że dostałam po prostu cudowny prezent od Boga. Jest Pani w moich modlitwach.

  • Bardzo dziękujemy za ciepłe słowa. Wpisy raczej nie poznikały, przynajmniej nic o tym nie wiem 🙂 również przekazałem Pani Słowa Natalii i serdecznie za nie dziękuje.

 8. Szczęść Boże!
  Ojcze Grzegorzu, mam prośbę, a nie znalazłam nigdzie maila kontaktowego (ten z wp,pl chyba nieaktualny?), dlatego zgłaszam ją tutaj. Otóż chciałabym przetłumaczyć na angielski Rekolekcje z ojcem Anthony de Mello SJ.
  Planuję zrobić taki prezent dla dwóch znajomych z Turcji: jeden z nich jest neofitą chrześcijaninem, drugi stracił wiarę – wyznawał islam. Proszę o Ojca zgodę na przetłumaczenie tekstu.

 9. Ogromnie cieszę się, że “odkryłam ” tak wspaniałą stronę internetową, dzięki której mogę czerpać niesamowite bogactwo rozumienia Pisma Św. oraz mogę podzielić się tym, co w szczególny sposób mnie zainspirowało w danym fragmencie. Prawidłowa interpretacja Pisma Św., to nie tylko skarbnica wiedzy, ale przede wszystkim drogowskaz życia człowieka, prowadzący do Boga. To poznawanie Boga, Jego miłości, Jego pragnień. Przez Słowo Boże mogę poznawać siebie, jak gdyby” przeglądając się” w nim, aby móc przemieniać siebie.
  Z wyrazami wdzięczności dla całej Ekipy tej strony.

 10. Czy można by dodać do codziennych medytacji jeszcze propozycje obrazu ? dopiero zaczynam ten sposób modlitwy i byłoby to dla mnie dużym ułatwieniem 🙂
  I przy okazji bardzo dziękuję za wasza codzienną wytrwałą służbę !!! 🙂

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Znajdź Rekolekcje

Kalendarz wpisów

Listopad 2020
N P W Ś C P S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930