Zburzyć spichlerze

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 22 października

TekstŁk 12, 13-21

Prośba: o prawdziwą wolność i zaufanie Bogu

1. Jezus ostrzega dziś przed chciwością i pokładaniem ufności w tym, co materialne. Być może na pytanie o to, czy Mu ufamy, wielu z nas odpowiedziałoby twierdząco. Spróbuj jednak dzisiaj spojrzeć nie tyle na deklaracje i słowa, a na to, w jaki sposób działasz. Które z życiowych decyzji podejmujesz sam, a w których pytasz o Jego wolę? Co znajduje się w tej pierwszej grupie? Do czego jeszcze boisz się wpuścić Boga – i dlaczego? Porozmawiaj z Nim o tym szczerze.

2. Spróbuj dzisiaj spojrzeć na historię opowiedzianą przez Jezusa w nieco inny sposób. Nie patrz tylko na to, co jest zabezpieczeniem materialnym. Popatrz na wszystko, co uważasz za swoje bogactwo i co jest dla Ciebie niezbędne. Czego najbardziej bałbyś się stracić? Może to jakaś relacja, może poczucie bycia docenianym, chęć bycia najlepszym w jakiejś dziedzinie? Może konkretne plany na przyszłość? To wszystko może stać się „bogactwem”, które będzie ważniejsze niż Jezus. Jeśli czujesz, w jakiejś przestrzeni swojego życia, zbudowałeś „spichlerz”, który nieustannie chciałbyś powiększać, porozmawiaj o tym z Panem. Może dzisiaj jest dobry dzień na to, by ten spichlerz zburzyć? Jak czułbyś się, stając przed Jezusem nie ze swoim bogactwem, ale z absolutnie pustymi rękami?

 

1 Comment

 1. Podtrzymywanie uczucia,
  Że coś się ma, co można stracić –
  Zabija.
  Podtrzymywanie uczucia,
  Że czegoś się nie ma, co można zyskać –
  Zabija.
  Pożądliwość oczu –
  Zabija duszę.

Autor

Maja Moller

Żona i aktywna zawodowo mama dwójki dzieci. Ukończyła cztery tygodnie ćwiczeń duchowych św. Ignacego. Prowadzi bloga Chrześcijańska Mama. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31