Zaufać w ciemno

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 13 kwietnia

Tekst: J 6, 1-15

Prośba: o łaskę zaufania Jezusowi

1. Zobacz oczyma wyobraźni Jezusa, uczniów, wielki tłum. Znajdują się nad jeziorem. Popatrz na okolicę. Zauważaj jak wygląda Jezus, w co są ubrani uczniowie. Zobacz też swoje miejsce w tej scenie biblijnej. Zacznij wchodzić bardziej w to, co się wydarza. Pozwól, aby scena biblijna działa się w Twojej wyobraźni. Słuchaj, patrz, czuj zapachy, smakuj. Nie spiesz się w przechodzeniu dalej, jeżeli jakiś moment Cię zatrzyma.

2. Jezus zadaje pytanie jednemu z uczniów. Pytanie o to, skąd wezmą chleb, by nasycić tłum. Spróbuj zobaczyć reakcję. Moment, jak szukają rozwiązania. I znajduje się chłopiec, który ma niewiele. Ale dzięki temu, co przynosi, tłum może zostać nasycony. Popatrz na całą scenę roznoszenia pobłogosławionego przez Jezusa chleba i ryb. Spróbuj dłużej zatrzymać się na momencie zbierania ułomków i na reakcji uczniów na to, ile zebrali.

3. W dzisiejszym fragmencie mamy pokazane dysproporcje pomiędzy ilością ludzi do nakarmienia, a pięcioma chlebami i dwoma rybkami, jakie się znajdują. Przypomnij sobie taki moment, kiedy z czegoś, czego było niewiele, ale oddałeś to Bogu – On nasycił wszystkich, którzy tego potrzebowali. Porozmawiaj z Bogiem o tym, co wydarzyło się podczas dzisiejszej modlitwy.

1 Comment

  1. Zebrali 12 koszy ułomków i dopiero wtedy zobaczyli jak wielki cud Jezus uczynił …, tak trudno dostrzec Boże działanie w codzienności .., mój wzrok jest naprawdę słaby
    Panie oddaje Ci wszystkie moje zmysły prosząc byś nieustannie je uzdrawiał

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Luty 2019
N P W Ś C P S
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728