Wykonywać dzieła Boga

Wprowadzenie do modlitwy na  poniedziałek, 16 kwietnia

Tekst: J 6, 22-29

Prośba: aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Jego boskiego majestatu

1. „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta.” W ten sposób Jezus odpowiada na pytania tłumu, który Go szuka. Czy masz odwagę spytać Go, co powiedział by dzisiaj Tobie? Popatrz na Twoją modlitwę, na zaangażowania, jakich podejmujesz się w Kościele czy na pomoc innym. Czego oczekujesz po tych działaniach? Zadowolenia, poczucia dobrze wykonanego obowiązku, ludzkiej wdzięczności? Czy tego, by działać zgodnie z Jego wolą?

2. „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boga?” Jeśli jest w Tobie pragnienie podążania za Jezusem i wypełniania Jego woli, zapytaj Go o to samo: co masz zrobić, by wykonywać nie swoje dzieła, nawet najbardziej pobożne, ale dzieła Boga.  W odpowiedzi, jaką daje Jezus w tym fragmencie, pojawia się zachęta do wiary  w Niego. Jeśli wierzysz, że On naprawdę pragnie Twojego dobra, jeśli uznajesz Go za godnego zaufania, wtedy łatwiej będzie Ci iść za Nim nawet w chwilach, gdy nie wszystko będziesz rozumieć albo gdy – jak w tym fragmencie – będzie Ci się wydawało, że na chwilę zniknął Ci z oczu. Co przeszkadza Ci w uwierzeniu i zawierzeniu Jezusowi? Nazwij te trudności i wątpliwości, a potem porozmawiaj o nich szczerze z Panem.

1 Comment

  1. co masz zrobić, by wykonywać nie swoje dzieła, nawet najbardziej pobożne, ale dzieła Boga.

    O to Ciebie Panie zapytuje od dłuższego czasu ?

Autor

Maja Moller

Żona i aktywna zawodowo mama dwójki dzieci. Ukończyła cztery tygodnie ćwiczeń duchowych św. Ignacego. Prowadzi bloga Chrześcijańska Mama. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2019
N P W Ś C P S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930