Pustka Twojego serca

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 18 marca.

Tekst: Łk 6, 36-38

Prośba: o to, by Bóg uczył Cię miłości

1. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.” Do tego zaprasza dzisiaj Jezus. Powróć myślami do wydarzenia, które było dla Ciebie bardzo wyraźnym doświadczeniem Bożego miłosierdzia. Jak wtedy działał Bóg? Jaki był dla Ciebie, w jaki sposób Go doświadczałeś? Co wtedy czułeś?

2. Popatrz razem z Jezusem na ludzi, wobec których trudno jest być Tobie miłosiernym. Być może są takie osoby, którym wprost okazujesz wrogość, albo takie, które oceniasz bardzo surowo, o których myślisz w sposób negatywny albo o których źle mówisz. Komu i w jakiej sytuacji nie chcesz odmierzać dobra miarą ” ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi”? Pomyśl o tym, że Boże miłosierdzie objawia się również w tym, że On uczy nas, w jaki sposób możemy kochać innych miłością podobną do Jego miłości. Popatrz, gdzie chciałbyś poprosić Go o pomoc – by On sam wypełniał pustkę Twojego serca, która nie pozwala Ci dawać innym miłości. Powierzaj Mu konkretnych ludzi, trudne dla Ciebie sytuacje albo zranienia, których doświadczyłeś.

2 komentarze

 1. Jezu błogosław Justynie, Kasi Iwonie i Bogusławowi jest mi trudno bo to Osoby, które w jakiś sposób mnie zawiodły ale dziś mocą Chrystusa im błogosławię wyrzekam się wszelkiej pogardy i nienawiści do nich… Jezu chcę ich kochać tak ja Ty nam to pokazałeś… Sama nie umiem… Wspierają moje postanowienie i utwierdzają w nim . Amen.

 2. Kiedy przychodzi łaska –
  A przychodzi kiedy chce –
  Przychodzi jak echo –
  Wtedy wszyskie zmysły –
  Czują obfitość –
  I jeszcze więcej –
  I jeszcze więcej.

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Czerwiec 2019
N P W Ś C P S
« Maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30