Moja izdebka

 

Wprowadzenie do medytacji na środę, 21 czerwca
Tekst: Mk 6, 1-6.16-18
Prośba: o łaskę naśladowania Jezusa.


1. Moja izdebka. Jezus zachęca, by wejść do swej izdebki i modlić się w ukryciu. To jest dobra okazja, by przyjrzeć się w jakim stanie znajduje się mieszkanie mojego serca. Na ile jest tam porządek, a na ile należałoby zrobić generalne porządki? Dalej, do jakiego stopnia jest tam miejsce na przyjęcie tak ważnego Gościa, jakim jest Jezus? Czy mam Go czym poczęstować (wiedząc, że tym czym ja się karmię będę musiał siłą rzeczy zaproponować Jemu)?

2. Izdebka Jezusa. W tym miejscu przyjrzyj się Sercu Jezusa. Jezus będąc na ziemi dawał jałmużny, modlił się do Ojca w ukryciu i z innymi, z pewnością przestrzegał dni postnych. Poprzez dobre uczynki nie szukał poklasku, ale w prostocie serca pełnił wolę swojego Ojca. W Jego izdebce jest miejsce również dla ciebie. Nie brakuje tam pomieszczenia na umycie nóg po podróży. Co takiego szczególnie widzisz w mieszkaniu Jezusa co chciałbyś, aby znalazło się u ciebie? W jakich sferach swojego życia czujesz się zaproszony do bardziej wiernego naśladowania Serca Jezusa?

1 Comment

  1. Serce Jezusa włócznią przebite, z którego płyną zdroje Łask.Serce otwarte, pragnące obdarowywać mnie Łaskami. Serce, które cierpi, kiedy Tych Łask nie przyjmuję.Serce, które tęskni za mną które czeka na mnie. Panie, proszę Cię o Łaskę otwartości na Twoje Dary i na drugiego człowieka.

Autor

Michał Kłosiński SJ

Wyświęcony w 2016r. Duszpasterz akademicki w Toruniu. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem oraz Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni. Po ukończeniu teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym "Bobolanum" w Warszawie rozpoczął studia specjalistyczne z duchowości w Chicago. Jeden z byłych duszpasterzy DA Ster. Chętnie pomaga w rekolekcjach ignacjańskich. Interesują go nowe technologie tele-informatyczne, jazda na rowerze, chodzenie po górach, a przed wszystkim... drugi człowiek. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31