Czy jestem znakiem sprzeciwu?

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 13 lipca

Tekst: Mt 10, 16-23

Prośba: o łaskę wierności Bogu pomimo prześladowań

Trudne słowa mów dziś Jezus swoim uczniom. Zapewne niekoniecznie rozumieli o co Mu chodzi. Może nawet nie do końca usłyszeli, co powiedział. A Jezus mówi, żeby w byciu w świecie zachować roztropność – to znaczy podejmować refleksję czy takie lub inne zachowanie czy decyzja jest spójna z byciem uczniem Jezusa. Zachęca też, żeby dbać o czystość serca, czyli być uważnym na to, co przyjmuję i czym się otaczam. Prześladowania, a może współcześnie bardziej niezrozumienie, odrzucenie, wyśmiewanie są nieuniknione. Bo każdy uczeń Jezusa jest znakiem sprzeciwu tak jak Jezus nim był. Mamy jednak zapewnienie, że nie jesteśmy sami w tym doświadczeniu. Jest z nami Duch Święty, który chce nam pomagać. Jaka jest w Twoim życiu przestrzeń na słuchanie Boga, których chce Cię prowadzić? Jakie jest Twoje doświadczenie pomocy Boga w sytuacjach trudnych? Co chciałbyś Mu powiedzieć po modlitwie dzisiejszym fragmentem Ewangelii?

1 Comment

 1. Owca w gromadzie wilków –
  Spogląda, czuje zapach, trzęsie się.
  Wszystko jest kwestią czasu.
  Sekundy jak wieki całe.
  W obozie koncentracyjnym można zostać świętym.
  Można umierać z przekleństwem na ustach.
  Dziś nie ma obozów.
  Dziś są „targeci” i sztuczna inteligencja.

Autor

Ania Goliszek

Kobieta szczęśliwa. Umiłowana córka Boga. Teolog z wykształcenia i pasji. Z zawodu... księgowa;) Mieszkanka małej wioski na Lubelszczyźnie. Fanka wyścigów F1. 

Moc Słowa

„To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się„.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Luty 2019
N P W Ś C P S
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728