Żyć miłością

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 2 marca.

Tekst: Mt 25, 31-46

Prośba: o przyjęcie miłości i okazywanie jej innym

1. “Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie…” – kiedyś właśnie tak się stanie. Zanim to jednak nastąpi, Jezus przychodzi do każdego nas, bo zmartwychwstał i żyje, działa i okazuje nam miłość. Robi to bardzo konkretnie, przez słowa i uczynki ludzi, którzy niosą w sobie Jego dobroć i miłość.  Pomyśl kiedy ostatnio poczułeś, że jesteś głodny (fizycznie lub duchowo), a ktoś Cię nakarmił? Kto Cię napoił albo zrobił coś, co przyniosło ukojenie, gdy paliło Cię ogromne pragnienie? Czyje ramiona przyjęły Cię i przygarnęły, gdy czułeś się nieswojo, gdy nie mogłeś znaleźć swojego miejsca? Bóg często troszczy się o nas przez innych ludzi. Zobacz w tym Jego miłość. Pozwól się nakarmić, przyodziać, uzdrowić.

2. W podobny sposób Jezus zaprasza każdego z nas, by okazywać miłość w konkrecie codzienności tym, których stawia na naszej drodze. Nie musisz szukać nadzwyczajnych wyzwań, by wypełniać Jego słowa. Wystarczy to, co wypełnia każdy Twój dzień i ludzie, którzy pojawiają się w Twoim życiu – wyczekani przez Ciebie lub przychodzący nie w porę. Pomyśl jakie zaproszenie kieruje do Ciebie Jezus. Kogo i w jaki sposób – konkretnie – możesz nakarmić, przygarnąć, przyodziać? Komu możesz okazać miłość, dobro, życzliwość? Pozwól, by On Cię w tym poprowadził.

 

2 komentarze

  1. ….och jakże ciężkie jest jest okazywanie miłości innym…Dziękuję za rozważanie i pozdrawiam 🤗

  2. Jutro czeka mnie kolejny egzamin z miłowania. Jezu, pomóż!

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031