Wprowadzenie do medytacji na poniedziałek, 12 marca.

Tekst: Iz 65, 17-21 i J 4, 43-54

Prośba: o doświadczenie, że Bóg jest Źródłem Życia

1. “Oto Ja uczynię z Jerozolimy wesele i z jej ludu – radość” – czytamy dzisiaj. Bóg opowiada o tym, jakie są Jego plany względem narodu, który był nie tylko wybrany, ale i ukochany. Spróbuj przeczytać to zdanie jeszcze raz, wstawiając w miejsce słowa “Jerozolima” swoje imię. Co czujesz czytając, że Bóg chce byś był/była pełna wesela i radości? Czy właśnie w taki sposób postrzegasz to, co kryje się pod często przez nas używanymi słowami “wola Boża”?

2. Bóg, który pragnie Twojego szczęścia i radości, bo jesteś dla niego kimś ważnym – wybranym i ukochanym. Bóg, który daje życie i przywraca zdrowie, jak w dzisiejszej historii uzdrowienia syna urzędnika królewskiego. Ten sam Bóg pragnie relacji z Tobą. Chce być źródłem radości i źródłem prawdziwego Życia dla Ciebie. Pomyśl, w jakich chwilach czujesz się pełny życia? Co pomaga Ci w otwieraniu się na Boże działanie? A co Ci nie służy i doprowadza do stanu, w którym czujesz się jak “bez życia”, pełen zmęczenia, zniechęcenia i poczucia beznadziei?

3. Powiedział do Niego urzędnik królewski: “Panie, przyjdź, zanim umrze moje dziecko”. Jeśli czujesz, że są w Twoim życiu takie przestrzenie, w  których brakuje obecności Pana Boga, proś Go dzisiaj wprost i bardzo szczerze, by przychodził tam, gdzie czujesz, że w jakimś sensie umierasz. Proś, byś mógł dzisiaj  doświadczyć, że On naprawdę jest Źródłem Życia.