Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 25 maja 2021

Tekst: Mk 10, 28-31

Prośba: o łaskę zaufania Panu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Postaraj się wyobrazić sobie Piotra i Jezusa, którzy ze sobą rozmawiają. Wsłuchaj się w ton głosu Piotra. Co wyraża wypowiedziane przez niego zdanie? Opuścić wszystko nie zawsze oznacza porzucenie, ale bycie w takiej relacji w czymś/kimś, że to nie przesłania mi drogi, do której zaprasza mnie Bóg. Czasami jednak trzeba też zostawić konkretne rzeczy/ludzi, aby być wolnym do pełnienia woli Boga. Co dla Ciebie oznacza stwierdzenie Piotra? Co czujesz, gdy słyszysz te słowa? Opowiedz o tym szczerze Jezusowi.
  • Otrzymać stokroć więcej. Jezus mówi, że kiedy zostawiasz wszytko ze względu na Niego, zyskujesz dużo więcej niż tracisz. Bo wolność poszerza nasze serce i otwiera nas na nowe możliwości, nowe osoby, nowe zaangażowania. Pomyśl o nowych sprawach, osobach, które w ostatnim czasie znalazły się w Twoim życiu. Porozmawiaj o tym z Bogiem.  

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.