Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 26 listopada

Tekst: Łk 21, 20-28

Prośba: o wewnętrzne pojednanie i przyjęcie zbawienia, które przychodzi w Jezusie Chrystusie

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus mówi do uczniów trudne słowa. Usiądź koło nich i słuchaj słów, które odsłaniają przed nimi to, co ma się wydarzyć. Co one w Tobie wzbudzają?
  • Przyjdzie czas pomsty, święte miasto będzie deptane przez pogan, wojska będą je oblegać i bliskie będzie spustoszenie. To obraz tego, co rzeczywiście wydarzyło się w historii. Ale to słowo Jezusa jest ważne także na dzisiaj dla Ciebie. Spróbuj nie porównywać obecnej sytuacji społeczno-politycznej do tego, o czym mówił Jezus. Posłuchaj Jego słów w kluczu ducha.
  • Popatrz na swoje serce, w którym też mogą być miejsca zdeptane i spustoszone. Różne doświadczenia życia mogły sprawić, że tak właśnie się dzisiaj czujesz. Powierzaj te miejsca Jezusowi, pozwól, by opowiedział Ci dobrą nowinę o zbawieniu.
  • Ta dobra nowina znajduje się w dzisiejszym tekście. Jezus mówi, że czasy pogan przeminą. Również czasy tego, co w sobie odnajdujesz jako jeszcze “pogańskie”, a więc grzeszne, opierające się łasce i miłości Boga, egoistyczne, zamknięte w sobie. To są takie części “pogańskie” w nas. To przeminie, potrzebujemy cierpliwości, także do siebie samych.
  • Słowo Jezusa przynosi nadzieję. Podnieś głowę i nabierz ducha, bo zbliża się Twoje odkupienie. Zaufaj słowu Jezusa, niech ono będzie Twoim oparciem na trudne momenty.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.