Zaufać na maksa

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 8 stycznia

Tekst: Mk 6,34-44

Prośba: o łaskę zaufania Jezusowi

1. Jezus widzi tłum podążający za Nim i doświadcza głębokiego poruszenia emocjonalnego – lituje się nad nimi. Czym jest owo uczucie? To współczucie dla czyjegoś bólu, nieszczęścia, chęć udzielenia pomocy. Jezus widzi serca zgromadzonych i ich głód. Chce temu zaradzić. Najpierw naucza, zaspokajając głód serca, potem karmi, zaspokajając głód ciała. Widocznie taka kolejność w tamtym momencie była możliwa i była potrzebna. Czasami może najpierw trzeba nakarmić ciało, żeby można było nakarmić serce. Tu trzeba wrażliwości, wyjścia do drugiego, ukierunkowania całkowicie na wsłuchanie się w potrzeby drugiego. A jak to jest w relacjach, które są Twoi udziałem?

2. Aby nakarmić tak licznie zgromadzony tłum, potrzeba funduszy równoważnych wynagrodzeniu, które przeciętny robotnik otrzymywał za dwieście dni pracy. A Jezus poleca uczniom dać jeść tłumom. I jeszcze okazuje się, że mają “tylko” pięć chlebów i dwie ryby. Spróbuj popatrzeć na ten moment sceny. Uczniowie mają świadomość, że to jest nic wobec potrzeb, jednak robią, co im poleca Jezus. Nawet, jeżeli po ludzku jest to bez szans na powodzenie. Zaufali Jezusowi i dzięki temu mogli doświadczyć kolejnego cudu. Pomyśl o tych momentach w Twoim życiu, kiedy potrzebne było takie zaufanie do kogoś. Kto to był, co z tego wynikło?

2 komentarze

  1. Zaufać na maksa, bardzo mi się podoba, ale czy to moźliwe. Dziękuję za piękne komentarze ŹYCZĘ WIELE ŁASK W NOWYM ROKU. Pozdrawiam Danuta

  2. ZAUFAĆ = WIERZYĆ JEZUSOWI!
    Dlaczego On całe życie prowadzi człowieka tak, jak Abrachama? Krok po kroku ku coraz wiekszym wyzwaniom związanym z ZAUFANIEM.

    On cały czas chce bym w ostatniej sekundzie życia zawołał: “Jezu ufam Tobie” i wybrał bramę życia wiecznego, a nie bramę otchłani. Całe życie pokazuje mi bym ufał więcej i więcej. By zaufanie do Niego stało sie moim CHLEBEM CODZIENNYM. By weszło mi w nawyk. On kocha mnie i chce mnie mieć w Raju. Już na Ziemi pokazuje, że zaufanie daje sytość serca i ciała.

    On chce to zaufanie szerzyć, bo pragnie mieć wszystkich u Siebie w domu. Dlatego mówi “każ im się rozsiąść! Pokaż im jak Mi ufasz! Zanieś owoc zaufania i świadectwo zaufania ludziom wokół”

    JEZU UFAM TOBIE!

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Wrzesień 2020
N P W Ś C P S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930