Zaproszenie do codzienności.

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 7 stycznia

Tekst: Mt 4,12-17.23-25

Prośba: o łaskę

1.  “Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło”. W dzisiejszym fragmencie czytamy, że Jezus obchodził całą Galileę. Możemy wyobrazić sobie, jak to wyglądało – Jezus wzbudzał wprawdzie zainteresowanie, ale oprócz tego obok Niego toczyło się zwyczajne życie. Jezus wchodził w codzienność tych ludzi i w taki sam sposób chce wchodzić w naszą codzienność, obchodząc całą naszą Galileę. Niestraszna Mu słabość i ciemność – bo to On jest Światłością. Tam gdzie my widzimy tylko swój upadek i grzech, tam On chce przychodzić z łaską uzdrowienia. Czy chciałbyś zaprosić Jezus do wspólnej podróży przez całą Twoją codzienność?  Przez to, co piękne i radosne, z czego jesteś dumny, ale także przez to, co chcesz ukryć, czego się wstydzisz lub boisz? Jeśli nie, co stoi na przeszkodzie?

2. “Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących…” . Co Ty chciałbyś dzisiaj przynieść Jezusowi? Może czujesz się przytłoczony przez swoją słabość? Albo chciałbyś powierzyć Mu kogoś, o kim wiesz, że bardzo potrzebuje spotkania ze Zbawicielem? Rozmawiaj o tym szczerze z Jezusem.

2 komentarze

  1. ON najlepszy lekarz nie zostawi nawet jednej maleńkiej komórki duszy, która byłaby chora. Bedzie o to walczyć przez całe moje życie stosując najbardziej zaskakujące metody leczenia. Ale zawsze z pokorą czekając na to, aż je zaakceptuję i pozwolę Mu działać.

    A ja nieraz powtarzam za Piotrem – “Panie TY! Ty chcesz mi nogi umywać?!”

    On jak sługa przyjdzie przepasany w prześcieradło i z misą i bedzie czekał u moich stóp by obmyć mnie CAŁEGO i do cna. Zwłaszcza tam gdzie sie buntuję i nie wyobrażam sobie Jego obecności i działania. W krainie moich mroków i ciemności.

    Przejdzie i uzdrowi CAŁĄ moją codzienmość! On – NAJLEPSZY Z LEKARZY!

  2. Jezu,Światłości Najświętsza,zapraszam Cię dziś do najciemniejszych zakamarków mego serca.Proszę ,rozświetlaj te ciemności, które sama przed sobą zakrywam.Niech Twoje światło zajaśnieje w mojej duszy.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Sierpień 2019
N P W Ś C P S
« Lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031