Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 18 września

Tekst: Łk 2, 41-52

Prośba: o zasłuchanie w głos Boga

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go
    Nastoletni Jezus „gubi się” swoim Rodzicom. Ci wierząc, że On jest wśród pątników, wracają do domu. Gdy okazuje się jednak, że Go nie ma – zaczynają działać. Spróbuj zobaczyć tę scenę. Strach i niepewność Maryi, która martwi się o swoje Dziecko. Popatrz na Jej reakcje, emocje. Zobacz też, że Ona nie stoi bezczynnie, ale szuka i działa.
  • Siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania Kiedy zgubisz w swoim życiu coś lub kogoś (cel, sens, najbliższego człowieka) – to szukasz rozwiązania, pomocy? Czy raczej bezradnie rozkładasz ręce w poczuciu porażki i osamotnienia? Czy szukasz w swoim otoczeniu nauczycieli, którym możesz bez obaw zadać każde pytanie?
  • Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu Maryja nie rozumiała tego, co powiedział Jej Jezus, mimo, że wiedziała Kim On jest. Jakie jest moje serce? Czy potrafię się w nie wsłuchać, nie zagłuszać go? Czy noszę w sobie wspomnienia tego, co mówi do mnie Bóg? Czy pielęgnuję relację z Nim, nawet jeśli czegoś nie rozumiem, coś sprawia mi ból?
  • Jezus zagubiony w świątyni. Czy tobie też „zagubił się” kiedyś Jezus mimo twojego fizycznego bycia w kościele i trwaniu przy sakramentach? Jak odczytujesz tę scenę w odniesieniu do twojej codzienności, do wspólnoty parafialnej, do bycia w Kościele? 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.