Wyprowadzka

Wprowadzenie do modlitwy na środę, 19 lutego.

Tekst: Mk 8, 22-26

Prośba: o głębokie zaufanie Jezusowi.

  1. Przyprowadzili. Zmysły pozwalają nam poznawać świat. Sprawiają, że możemy go oswajać, czuć się w nim bezpiecznie. Gdy któryś z nich nie spełnia swojej funkcji, nasze postrzeganie świata staje się uboższe, jesteśmy narażeni na więcej szkód, tracimy pewność siebie. Gdy utrata jakiegoś zmysłu wiąże się z chorobą, mamy szczęście, jeśli możemy liczyć na pomoc najbliższych. Niewidomy z dzisiejszej ewangelii miał wokół siebie ludzi, którzy chcieli jego dobra. Nie byli w stanie przywrócić mu wzroku, ale zrobili to, co mogli – przyprowadzili go do Jezusa. Możliwe, ze sam by do Niego nie trafił. Ale on dał się poprowadzić – zaufał. Kto dla mnie jest taką osobą, na którą mogę liczyć w chwili ciemności? Kto się za mnie modli, wspiera w trudnych momentach, prowadzi do Jezusa?
  2. Wyprowadził. Pomimo najlepszych chęci pomocy, musiało być coś takiego w ludziach, którzy przyprowadzili niewidomego, że ich obecność nie była dla niego lecząca. Uzdrowienie musiało dokonać się poza wsią. Jezus sam wziął go za rękę i poprowadził. Chcę sobie to wyobrazić – zamknąć oczy, poczuć dłoń Jezusa w swojej dłoni… skąd On chce mnie wyprowadzić? Co dzisiaj przeszkadza mi odnaleźć moje zmysły, jasne patrzenie na świat? Czy jestem gotowa Mu zaufać?
  3. Odesłał go do domu. Po uzdrowieniu, które dokonuje się etapami, Jezus odsyła człowieka do domu. I zastrzega, żeby nie wstępował do wsi. To w domu, u siebie, wśród swoich ma on zacząć poznawanie świata, uczenie się go na nowo. Musi zacząć od siebie i od tego, co sam zaobserwuje na swój temat, a nie od zbierania głosów “po wsi”. On już wraca inny. Głębokie spotkanie z Jezusem, które odbyło się na osobności, powoduje, że wraca scalony, używający wszystkich swoich zmysłów. Jakie uczucia budzi we mnie ta scena? Czy czuję, że skądś muszę się wyprowadzić? Czy na co dzień przebywam w domu – w sobie, blisko swoich zmysłów? A może któryś z nich ostatnio szwankuje i potrzebuje dotknięcia Jezusa? Może brakuje mi wrażliwości? Dziś mogę o nią prosić Jezusa…

2 komentarze

  1. Jezu,trzymaj mnie mocno i wprowadż w te ciemne przestrzenie,które odkryłeś dziś na modlitwie.Tylko z Tobą mogę tam wejść .Tylko Ty je możesz uzdrowić.

  2. Panie Ty Wiesz jaka droga podążam. Mam nadzieję że wiesz co robię. Ty mnie poprowadź. Bym nie upadła. Kocham Cię Boże.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Czerwiec 2020
N P W Ś C P S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930