Wymowa i mądrość

Wprowadzenie do modlitwy na środę,  27 listopada.

Tekst: Łk 21,12-19

Prośba: o łaskę wytrwałości w wierze w Jezusa, który wciąż działa w moim życiu.

1. Prześladowanie. Jezus zapowiada prześladowanie swoich uczniów. Jeżeli jestem uczniem Jezusa będę również doświadczał prześladowań. Nie musi być ono od razu krwawe. Wystarczy nieodpowiednie słowo usłyszane w domu, w pracy, czy wśród znajomych. Najbardziej boli, gdy takie słowa pojawiają się na ustach najbliższych. Ostatecznie jednak prześladuje nas zły duch poprzez swoje nieustanne pokusy i oskarżenia oraz nasza wrodzona skłonność do grzechu. W jakich sferach czuję się szczególnie atakowany? Co jest moją główną słabością?

2. Wymowa i mądrość Boża. Jezus zapewnia, że to On da wymowę i mądrość prześladowanym uczniom. Nie muszę zatem żyć w przekonaniu, że jestem samotny w tym zmaganiu. Chrystus nie tylko walczy u naszego boku, ile walczy za nas. Moja współpraca z Nim ma polegać na całkowitym powierzeniu się Jego miłości oraz wytrwałości w dobru. Taka postawa uprawnia do wiary w to, że „włos z głowy nam nie zginie”. Czy wierzę w aktywną działalność Jezusa w moim życiu? Na ile jestem wytrwały w realizowaniu rozpoznanego dobra?

1 Comment

  1. Od pewnego czasu doświadczam sama tej łaski od Boga. Podczas rozmowy z różnymi osobami, słyszę takie słowa-skąd ty to wszystko wiesz, jaka mądra jesteś- ja odpowiadam, że to łaska i dar od Boga. Jest w moim sercu tyle wdzięczności, za te wszystkie dary, które otrzymuje od Boga, pragnę tylko Jemu służyć i nieść Słowo Boże tym, którzy tego potrzebują i pragną. Proszę o łaskę wytrwałości w wierze w Jezusa, który wciąż działa w moim życiu. Działa tu i teraz.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Luty 2020
N P W Ś C P S
« Sty    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829