Wszystko uwielbia!

Wprowadzenie do modlitwy na środę, 29 kwietnia.

Tekst: Ps 103, 1-2.3-4.8-9.13-14,17-18; Mt 11,25-30.

Prośba: o łaskę uwielbiania Ojca we wszystkim.

Błogosław, duszo moja Pana, i wszystko co jest we mnie, święte imię Jego!

Dzisiejszą medytację chcę przeżyć w duchu uwielbienia. To co dzieje się wokół mnie niespecjalnie do tego nastraja. Ale w uwielbieniu Ojca nie chodzi o miłe uczucia, o klima, zapalone świeczki i uniesione ręce, nawet nie o nastrojową muzykę. Chcę wznieść do Niego moje serce z tym WSZYSTKIM co się w nim znajduje i TYM Go uwielbiać.

Na początku chcę sobie uświadomić co takiego jest we mnie. Co to jest, to wszystko? Czy na prawdę aż tak dużo może się we mnie pomieścić? Nie chcę niczego ukrywać. Nie ma takiego uczucia, myśli, słabości, prawdy o mnie, której nie mogłabym włączyć w modlitwę. Chcę być prawdziwa przed sobą i Ojcem. Chcę płakać, jeśli łzy napływają mi do oczu. Chcę się śmiać, jeśli taki mam nastrój, chcę się wzruszać lub pozostać spokojną, jeśli własnie tak dziś mam. Nie będę niczego na sobie wymuszać.

W uwielbieniu, wysławianiu Ojca chcę jednoczyć się z Jezusem. On mówi dziś o sobie, że jest cichy, pokorny sercem, co inaczej bywa tłumaczone na “łagodny”. Z taką łagodnością chcę spojrzeć na moje dzisiaj. Na całą niepewność, wszystkie troski, obawy, braki, tęsknoty które w sobie noszę. I w tym wszystkim co przeżywam, co jest częścią mnie chcę wysławiać Ojca. Chcę dziękować Mu z ufnością, że wszystko co mi daje jest dobre, że chce także mnie otwierać oczy, objawiać mi prawdziwy sens wydarzeń. Chcę przyjść do Ojca wraz z Jezusem, który mnie pokrzepia.

1 Comment

  1. Dzisiejsza medytacja…podarowane treści pięknie wspołgrają ze stanem mojej duszy Tu i Teraz…w darze czasu Zmartwychwstania Jezusa…dla mnie w spotkaniu się z Nim w wydarzeniach mojego życia teraz…i mogłam zobaczyć …dobro i piekno trwania w darze Wiary i Zaufania….możliwe jest wielbić Pana wśród pocisków prześladowań w niedostatku i odrzuceniu

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031