Wszedł do świątyni serca

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 20 listopada

Tekst: Łk 19, 45-48

Prośba: o serce otwarte przed Bogiem

Myśli pomocne w rozważaniu:

 • Wyobraź sobie tę scenę. Jezus wchodzi do świątyni i wyrzuca z niej kupców. Jakie to budzi w tobie uczucia?
  Oczami wyobraźni zobacz teraz, że tą świątynią jest twoje serce. Co w nim jest takiego, co jest targowaniem/kupczeniem z Bogiem? Pozwolisz Jezusowi tam wejść i to wyrzucić?
 • Mówił do nich: Napisane jest: „Mój dom będzie domem modlitwy”
  Mój dom, czyli wszystko to co jest wokół mnie, całe otoczenie, ludzie, sytuacje. Ile w nim jest modlitwy, Jego obecności?
 • I nauczał codziennie w świątyni
  Jezus jest stały, naucza każdego dnia, nie rezygnuje. Jak to jest ze mną, konkretnie? Słucham Boga i szukam Go codziennie, czy od święta, albo gdy dzieje się coś, z czym sam sobie nie radzę? Przyjrzyj się temu, bez oceniania.
 • Cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem
  Lud słuchał, bo Jezus ma w sobie coś takiego, że nie można przejść obok Niego obojętnie. Co mnie porusza i pociąga każdego dnia? Co zajmuje moje myśli? Czy znajduję to również w Bogu?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.

 

3 komentarze

 1. Szczęść Boże,
  Czytam Wasze wprowadzenia od kilku tygodni i bardzo do mnie trafiają i pomagają mi się przygotować do modlitwy. I za to jestem bardzo wdzięczny, bo dzięki temu moje modlitwy bardziej dotykają tego co prawdziwe.
  Modlę się rano a przygotowuję wieczorem. I zastanawiam się, czy możecie je udostępniać dzień wcześniej do 22:00? A jeszcze gdyby była możliwość zapisania się na newsletter by je dostawać na skrzynkę bez konieczności szukania przez internet to byłbym zachwycony :-).
  Jednocześnie to tylko prośby i jeśli to nie jest możliwe to będę dalej korzystał jak korzystam.
  Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę dnia pełnego łask.
  Adam

  • Szczęść Boże,
   najczęściej umieszczamy wprowadzenia dzień wcześniej ok. 17.00. Czasem zdarzy się, że ktoś zrobi to później, a już zupełnie bardzo rzadko zdarza się, że ktoś z racji czasowych nie umieści wprowadzenia w ogóle. Więc są one dostępne wcześniej. A newslettera nie jesteśmy w stanie zrobić przy naszych obowiązkach, więc potrzeba samemu znaleźć wprowadzenie na stronie albo na FB. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Jezus w czasie swojej działalności dokonał wieeele cudów, uzdrowił rzesze chorych, wskrzeszał zmarłych, nauczał i “CAŁY lud słuchał GO z ZAPARTYM tchem”. Długo nie mogłam pojąć, CO takiego dokonało się w sercach tych samych ludzi, że potem krzyczeli “Ukrzyżuj Go” i zamiast Jezusa żądali uwolnienia przestępcy Barabasza?
  Tylko “garstka” tego ludu została wierna Jezusowi do końca.
  Dzisiaj chyba już rozumiem, bo historia powtarza się na naszych oczach…..

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Znajdź Rekolekcje

Kalendarz wpisów

Listopad 2020
N P W Ś C P S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930