Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 20 lipca

Tekst: Mt 12, 46-50

Prośba: o rozeznanie woli Ojca w moim życiu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wyobrażę sobie dzisiejszą scenę z Ewangelii. Jezus przemawia, wokół Niego zgromadził się tłum. Gdzieś z boku stoi Maryja, która przyszła spotkać się z Synem. Co czuje Jezus widząc Matkę? I co Ona czuje, jak patrzy na Jezusa? Postaram się przyjrzeć temu, stojąc jakby z boku.
  • Maryja chce rozmawiać z Jezusem, tęskni za Nim. Jest kimś, kto ma z Nim wyjątkową, bliską relację. Czy ja też tęsknię za Jezusem – za czasem modlitwy, za sakramentami? Nazwę to i opowiem Jezusowi o swoich tęsknotach.
  • Reakcja Jezusa może dziwić, nie rzuca się na szyję Maryi, ale odpowiada, że „kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”.
    Jak reaguję na taką odpowiedź?
    Jezus wiedział, że Maryja jest kimś, kto potrafi i chce pełnić wolę Ojca. Pokazuje jednak, że nie więzy ludzkie są najważniejsze. Mówi, że ważniejsze jest pełnienie woli Ojca. Jaka jest Jego wola w moim życiu? Czy pytam o to Boga i samego siebie? Czy chcę usłyszeć to, do czego Bóg wzywa mnie każdego dnia?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.