Wiara, która otwiera oczy na nowe

“Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość…” /1 Kor 13,13/
Adwentowa podróż z Trzema Siostrami
2 – 24 grudnia 2018


Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 7 grudnia

Modlitwę zacznij od znaku krzyża i chwili zatrzymania. Uświadom sobie, że oddychasz, że są w Tobie jakieś uczucia, że przez Twoją głowę przebiegają myśli. Nie próbuj tego wszystkiego nazywać, jedynie zauważ i trwaj w dalej w ciszy i uważności. Poproś teraz Ducha Świętego, by Cię prowadził, uzdalniał do bezinteresowności na modlitwie i przyjęcie tego, co Bóg chce Ci podarować.

Przeczytaj teraz zaproponowany fragment/zdanie biblijne. Kilka razy, tak, by zaspokoić Twój umysł i by to Słowo mogło dotrzeć do Twojego serca. Miej w pamięci fakt, że Boże Słowo jest posłane z konkretną łaską i nie wraca do Boga, zanim nie uczyni tego, co Bóg zamierzył.

“Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: „Wierzycie, że mogę to uczynić”? Oni odpowiedzieli Mu: „Tak, Panie”. Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: „Według wiary waszej niech się wam stanie”. I otworzyły się ich oczy”. /Mt 9,27-30a/

Poproś teraz o łaskę przyjęcia daru wiary, nadziei i miłości.

1. Patrzymy dziś na cud przywrócenia wzroku. Niewidomi idą za Jezusem i wchodzą razem z Nim do domu. To podążanie za Jezusem na pewno kosztuje ich sporo wysiłku. Zdesperowani w pewnym momencie stają na drodze Jezusowi – jakby tym gestem wołali “zauważ nas! usłysz, że wołamy!” Spróbuj patrzeć na tę scenę i byś uważnym na to, co dzieje się w Twoim sercu pod jej wpływem. Gdzie jest Twoje miejsce w tym wydarzeniu?

2. Jezus pyta niewidomych o to, czy wierzą, że On może ich uzdrowić. Nie ktokolwiek, ale On właśnie. Ich prosta odpowiedź “Tak, Panie” pozwala Jezusowi przywrócić im wzrok. Ten gest jest obrazem przemiany ich postrzegania świata, Jezusa, siebie samych. Chodzi o nowe patrzenie. O dostrzeganie rzeczywistości w inny sposób, niż do tej pory. A gdzie Ty potrzebujesz zacząć inaczej patrzeć? Po to, by widzieć więcej.

Na zakończenie modlitwy spróbuj zobaczyć, co zostawia w Tobie ten czas. Jakie uczucia, myśli, decyzje? Podziękuj Bogu za to, czym Cię obdarował podczas tego spotkania z Nim.

Odmów modlitwę: Chwała Ojcu… i zakończ znakiem krzyża.

***

Zachęcamy, byś zrobił krótką refleksję po modlitwie. Byś zapisał sobie jakieś szczególne poruszenia, czy myśli. Niech to będzie taki swoisty dziennik duchowy z tych rekolekcji. Te zapiski mogą Ci pomóc zobaczyć drogę, po której Pan Cię prowadzi, ścieżki, po których On idzie z Tobą przez życie.

5 komentarzy

  1. Panie jestem pośród nich. Uzdrów mnie z tego wszystkiego co tobie się we mnie jeszcze nie podoba. Naucz mnie większej wiary, nadzieii i miłości.

  2. Panie oczyść mój zwrok ,wypal we mie wszystko co nie jest Twoją wolą

  3. ….chce widzieć więcej i lepiej..

  4. Dziękuję za to ,co już mi pokazałeś..

  5. Panie Ty I tylko TY jesteś szczęściem człowieka.
    Wierzę,że możesz …….inny świat utworzyć.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Wrzesień 2019
N P W Ś C P S
« Sie    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930