Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 28 października 2023 r.

Tekst: Łk 6, 12-19

Prośba: o łaskę zobaczenia siebie takim, jakim widzi mnie Bóg

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Zobacz Jezusa, który przed wybraniem dwunastu apostołów wchodzi na górę, by się modlić.
  • Pewnego razu Jezus wyszedł na górę, aby się modlić (…). Wyjście na górę oznacza jakiś wysiłek, też zadbanie o intymność spotkania. Jezus w ten sposób pielęgnuje swoją relację z Ojcem. Jaka jest Twoja modlitwa? Czy masz w ciągu dnia czas zatrzymania się, który poświęcasz jedynie Bogu? Czy pozwalasz sobie na to? A jeśli nie, to co Ci w tym przeszkadza?
  • (…) wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami. Jezus powołuje apostołów po imieniu, są dla Niego wyjątkowi, zna ich i każdy z nich jest nieprzypadkowo wybrany. Jezus wybiera także nas, wzywając po imieniu. Widzi w nas to co najlepsze, najcenniejsze. Jak Ty na siebie patrzysz? Czy potrafisz w sobie dostrzec dobro i piękno? Jeśli nie to poproś, abyś mógł popatrzeć na siebie Jego oczami 
  • Zszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Zejście na równinę jest powrotem Jezusa i Jego uczniów do codzienności: tłumy, które chciały Go słuchać, chorzy, którzy szukali uzdrowienia. Zatrzymaj się na chwilę nad swoją codziennością: jaka ona jest? Co się na nią konkretnie składa? Do czego Jezus Cię zaprasza w Twojej codzienności?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.