Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 2 listopada,

Tekst: Łk 23, 44-46. 50. 52-53; 24, 1-6a

Prośba: o spotkanie z Jezusem w tym, co trudne

  • „I mrok ogarnął całą ziemię…”. Są takie chwile w naszym życiu – gdy coś tracimy, gdy odchodzi ktoś bliski, gdy dzieje się coś bardzo trudnego. W takim doświadczeniu nie jesteśmy sami. Jezus zna ciężar takich chwil i chce nam powiedzieć: „Nie zostawię Cię samego, będę z Tobą”. Co jest dzisiaj Twoim mrokiem, Twoją ciemnością i cierpieniem? Czy pozwalasz, by Jezus był w tym obecny?
  • „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał” – te słowa padną trzy dni później. Krzyż i śmierć nie są ostatnim elementem historii ani w życiu Jezusa, ani w naszych zmaganiach. Nie zawsze potrafimy to zauważyć, bo patrzymy z naszej, ludzkiej perspektywy. Poproś Jezusa, by pomógł Ci spojrzeć na Twoje zmagania w inny sposób. Jak On to widzi? Co chciałby Ci dzisiaj powiedzieć? Jakie słowa NADZIEI chciałby Ci przekazać? Spotkaj się z Nim w ciszy Twojego serca, w szczerości i otwartości.
  • „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego”. Pozwól, aby te słowa stały się dzisiaj Twoją modlitwą i odpowiedzią na to, co trudne, co Cię przerasta, w czym potrzebujesz doświadczenia Bożej miłości i bliskości.