Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 5 lutego

Tekst: Mk 5, 21-43

Prośba: o łaskę głębokiego, osobistego spotkania z Jezusem

1. Jair. Przychodząc do Jezusa miał wiele do stracenia. Przełożony synagogi, zapewne bardzo bogaty, mający swoją ustabilizowaną pozycję. Spotkanie z Jezusem raczej nie przyniosłoby mu korzyści. Jednak, kiedy najdroższe dziecko jest umierające przychodzi i prosi o pomoc Mistrza z Nazaretu. Pomyśl, co dla Ciebie oznacza autentyczne spotkanie z Jezusem i co ze sobą niesie?

2. Kobieta cierpiąca na krwotok. Ona nie ma już nic do stracenia. Wydała wszystkie pieniądze na leczenie. Nic to nie pomogło. Uchodzi z niej życie – umiera minuta po minucie. Podchodzi do Jezusa ukrywając się w tłumie i dotyka Jego szaty. Zostaje uzdrowiona, bo mocno wierzy. Jezus chcąc się z nią spotkać – wywołuje ją z tłumu i ich wzrok się spotyka. Co w Tobie jest traceniem życia dzień po dniu?

3. Córka przełożonego synagogi. Kiedy Jezus do niej przychodzi już nie ma w niej życia. On jej dotyka i podnosi. Przywraca do życia. Za Jego ujęciem za jej rękę idzie Jego spojrzenie z miłością. Takie, w którym ta młoda kobieta rozkwita. Wtedy może odkrywa kim naprawdę jest. Pomyśl o tych spojrzeniach innych, które Cię budowały/budują i tych które Cię uśmiercają. Porozmawiaj o tym z Jezusem.