Tęsknota

Wprowadzenie do modlitwy na piątek po Popielcu, 28 lutego

Tekst: Mt 9, 14-15

Prośba: o łaskę głębokiej tęsknoty za Jezusem

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Uczniowie Jana przychodzą do Jezusa ze swoją troską, pytaniem, wątpliwościami. Są w tym szczerzy, bezpośredni, jednoznaczni. Czy moja modlitwa też jest przepełniona szczerą relacją – nawet wtedy, gdy czegoś nie rozumiem bądź się z tym nie zgadzam? Gdzie idę z moimi wątpliwościami? Czy Jezus jest dla mnie na tyle ważnym autorytetem by przychodzić z pytaniami bezpośrednio do Niego?
  • Uczniowie pytają Jezusa o post, a Ten odpowiada im, mówiąc o Oblubieńcu. Czy postrzegam post jako czas oczekiwania na najdroższą Osobę na świecie – jako moment, gdy oddaje coś z siebie dla pogłębienia relacji? Czy jest dla mnie raczej ciężarem i praktyką narzuconą z góry, w której nie widzę głębi? Kiedy ostatnio tęskniłem za Jezusem? Opowiedz Mu o swoich tęsknotach.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.

3 komentarze

  1. Moim postanowieniem Wielkopostnych jest post od poszenia Boga o cokolwiek. Zaczęłam od wdzięczności. Zwyczajne, zarazem nadzwyczajne “Dziękuję”. Jezu, czekam na Ciebie jak na ukochaną osobę. Tęsknię za Tobą i DZIĘKUJĘ że jesteś.
    Dlatego dziś popołudniu idę do spowiedzi by być bliżej Ciebie.

  2. Od jakiegoś czasu wstaję wcześniej, tak, żeby uniknąć porannego zgiełku przypisanego rodzinie i dzieciom. Budzę się z wezwaniem :Panie Jezu, chcę pobyć trochę tylko z Tobą. Nazywam tę modlitwę “przytulaniem się do Jezusa”. Kiedyś modlitwa była dla mnie obowiązkiem, teraz wypływa z tęsknoty. Dziękuję Bogu za tę łaskę.

  3. Nie wiem jak rozwiązać pewną sytuację, przychodzi mi do głowy jedno rozwiązanie, ale coś mi przeszkadza, miłość własna – pycha czy poczucie sprawiedliwości, brak miłości. Spytam Jezusa.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031