Wprowadzenie do modlitwy na sobotę 23 lipca 2022 r.

Tekst: Ps 34, 2-11

Prośba: o serce pełne wdzięczności

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry. By czegoś skosztować, posmakować, doświadczyć trzeba się zatrzymać i skupić na tym, czego mamy kosztować. Spróbuj się zatrzymać. Weź kilka głębokich oddechów, posłuchaj tego co dzieje się wokół Ciebie, potem tego co dzieje się w Tobie. Bóg w swojej dobroci i miłości powołał Cię do istnienia. Jak przyjmujesz ten dar, dar życia? Czy jesteś za niego wdzięczny? Jakie inne znaki Bożej dobroci zauważasz wokół siebie?
  • Będę błogosławił Pana po wieczne czasy. W innym przekładzie mamy: Chcę błogosławić Pana w każdym czasie. Z kolei św. Paweł pisze do Tesaloniczan: w każdym położeniu dziękujcie. (1 Tes 5,18). Łatwo nam błogosławić, dziękować Bogu wtedy, kiedy coś dzieje się po naszej myśli, jest dla nas przyjemne, sprawia nam radość, jest zgodne z naszym pomysłem, pragnieniami… Ale czy rzeczywiście chcesz błogosławić Pana w każdej sytuacji, nawet trudnej dla Ciebie? Czy chcesz być wdzięczny w każdym czasie? Czy jest w Tobie takie pragnienie?
  • Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał i wyzwolił od wszelkiej trwogi. (…) szukającym Pana niczego nie zbraknie. W życiu możemy szukać różnych rzeczy – można szukać sławy, uznania, spokoju, spełnienia. Ale czy szukamy Boga? Psalmista nie mówi o tym, że tym, którzy znaleźli Pana niczego nie zabraknie. Ale tym, którzy chcą Go szukać. Bóg wychodzi naprzeciw człowiekowi, który Go szuka. Czego Ty szukasz w swoim życiu? Czy szukasz Boga? Jak Go szukasz?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.