Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 22 września

Tekst: Łk 9, 7-9

Prośba: o bliskość z Jezusem zabierającą wszelki lęk.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Herod kazał ściąć Jana. Zabił go pod wpływem przysięgi złożonej tańczącej dziewczynie. Prowadzi się niemoralnie i odczuwa niepokój. Popatrz na niego i jego stan wewnętrzny. Jest zaniepokojony słysząc o Jezusie. On sam przyniósł śmierć Janowi Chrzcicielowi, ale słyszy pogłoski o nowym życiu – zmartwychwstaniu. W jakim stanie ducha jesteś teraz? O czym chciałbyś z Jezusem porozmawiać?
  • Herod słyszy różne opinie o Jezusie. Jaki Ty w sobie nosisz Jego obraz? Kim On jest dla Ciebie? Czy można mieć niepokój z powodu kogoś, z kim jest się w bliskiej relacji? Jaką masz relację z Jezusem?
  • Król stara się zobaczyć Jezusa. Czy na pewno się stara? Nie mamy w Biblii świadectw, że wybrał się na spotkanie z Panem, że wyruszył w drogę. Jak więc się starał? Pomyśl o tym, czego Ty pragniesz w relacji z Bogiem albo ludźmi. Czy wyruszasz w drogę? Czy też bardziej czekasz, żeby samo się wydarzyło?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.