Spichlerze.

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 19 października

Tekst: Łk 12, 13-21

Prośba: o łaskę wolności wewnętrznej i zaufania Jezusowi

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus opowiada przypowieść o zamożnym człowieku, którego myśli wypełnione były planami, dotyczącymi zarządzania majątkiem. Posiadanie dóbr materialnych samo w sobie nie jest czymś złym. Problem pojawia się, gdy nasze dobra zaczynają posiadać nas, gdy stają się osią, wokół której kręci się cały nasz świat – gdy tracimy wolność. Popatrz wspólnie z Jezusem, gdzie dzisiaj budujesz jakiegoś rodzaju “spichlerze”. Co i  w jaki sposób chcesz zabezpieczyć, by pokładać w tym nadzieję, by móc dzięki temu mieć poczucie kontrolowania rzeczywistości? Dlaczego tak się dzieje?
  • Popatrz razem z Jezusem na różnego rodzaju zabezpieczenia, w które inwestujesz czas i energię. Popatrz na to, czego kurczowo się trzymasz i bardzo boisz stracić. On to wszystko rozumie. Z Nim możesz szczerze porozmawiać. Spróbuj zobaczysz, czego się boisz, w jakiej przestrzeni nie potrafisz zaufać i z czego to wynika. Proś Jezusa, by dotykał Twojego serca i pozwalał Ci doświadczać, że z Nim i w Nim jesteś zawsze bezpieczny – że On Cię prowadzi.

2 komentarze

  1. Ty Panie jesteś moim Pasterzem, niczego mi nie braknie, na niwach zielonych pasiesz mnie, nad wody spokojne prowadzisz mnie. Niczego więcej nie pragnę.

  2. Naucz nas, Panie, cieszyć się tym, co mamy, aby dobra, które nam dajesz każdego dnia przybliżały nas do Ciebie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Październik 2020
N P W Ś C P S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031