Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 14 października 2023 r.

Tekst: Łk 11, 27-28

Prośba: o doświadczenie bliskości Boga

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wyobraź sobie tę scenę: tłum ludzi słuchających Jezusa. Zobacz miejsce, w którym są zgromadzeni, zobacz twarze ludzi, emocje. Przyjrzyj się kobiecie, która głośno zawołała do Jezusa.
  • Błogosławione łono, które Cię nosiło (…). Kobieta była pewnie poruszona słowami Jezusa, Jego postawą, Jego mocą. Wyrazem tego zachwytu, było zdanie, które głośno wypowiedziała: Maryja miała szczęście być tak blisko Jezusa – bo przecież ciąża i karmienie piersią jest bliskością jedyną w swoim rodzaju, chyba największą jaka może być między ludźmi. Możemy się zachwycać bliskością Maryi i Jezusa, możemy patrzeć na świętych i błogosławionych, którzy byli bardzo blisko Niego, ale czy samo podziwianie tego przemienia życie? Czy uważasz, że też możesz być tak blisko Boga?
  • Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają. Jezus pokazuje, że jeszcze większą bliskość z Nim daje słuchanie i wypełnianie słowa Bożego. Tym samym daje nam wszystkim możliwość bycia bardzo blisko Siebie – jeśli się otworzy swoje serce na Jego słowo. Co to dla Ciebie znaczy? Do czego Cię to Słowo zaprasza?
  • Błogosławieni. Z greckiego szczęśliwi, mający szczęście. Zatrzymaj się na chwilę: czy jesteś szczęśliwy? W czym szukasz swojego szczęścia? 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.