Rzekł Pan

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 5 czerwca

Tekst: Mk 12, 35-37

Prośba: o łaskę poznania miłości Ojca do Syna i bycia nią przenikniętym.

1. Usiądź dziś przy Jezusie, który naucza w świątyni. Zobacz ludzi, który – jak pisze Marek – chętnie Go słuchają. Jaki jest Jezus, kiedy opowiada o Bogu, miłości, Piśmie Świętym…? Wpatrz się w Niego i po prostu tam bądź. Posłuchaj też swojego serca – gdzie ono jest w tej modlitwie? Dokąd chciałoby się zwrócić? O jakich pragnieniach Tobie mówi?

2. Jezus opowiada o Mesjaszu. Mówi, że uczeni nie wyciągnęli wszystkich konsekwencji ze słów Pisma, które odnoszą się do Bożego posłańca. Mesjasz to ktoś więcej niż syn Dawida. Jednak aby to zrozumieć, trzeba wyjść poza schemat, poza to, co jest normalne, powszechnie przyjęte, wyobrażalne. A to może budzić z jednej strony obawy i lęk, a z drugiej – wrogość. Z tym też spotkał się Jezus. Poszukaj w sobie odpowiedzi na pytanie o to, kim jest dla Ciebie Jezus. Zobacz, że On zawsze będzie kimś więcej, kto nie poddaje się definicjom, kto nie mieści się w żadnym naszym pojęciu czy obrazie.

3. „Siądź po mojej prawicy” – to słowa, którymi Psalmista stara się opisać relację Boga i Jego mesjasza. Z perspektywy Nowego Testamentu można powiedzieć: Ojca i Syna. Wyobraź sobie jak te słowa są wypowiadane, zwróć uwagę na miłość, która się w nich uwidacznia. Daj sobie czas na to, aby nasycić się miłością Ojca i Syna. Niech wybrzmi w Tobie to, co się między nimi wydarza.

1 Comment

  1. Słowa wypowiadane z miłością… Jak niewiele takich sytuacji obserwuję wokół… Jak wiele słów wypowiadam nie nadając im znaczenia miłości bliźniego, bez omodlenia ich przed wypowiedzeniem. Szybko… ile listów i pism opatrzonych jest frazą “proszę o szybką odpowiedź”. Tymczasem mój Pan i Zbawca mówi spokojnie, na odpowiedź czeka cierpliwie szanując wolność rozmówcy… Bo kocha tak jak ja kochać nie potrafię… Panie Jezu otwieram me zagubione serce na Twe działanie pełne miłości… Proszę o dar pojednania.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Sierpień 2020
N P W Ś C P S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031