Ruszyć w nieznane

Wprowadzenie do modlitwy na  poniedziałek, 23 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika

Tekst: Flp 1, 20c-30

Prośba: o odwagę głoszenia Jezusa

1. “Dla mnie bowiem żyć to Chrystus” – pisze święty Paweł. Spróbuj pomyśleć (lub wypisać) o pięciu rzeczach czy relacjach, które uznajesz za niezbędne do życia. Czy one zbliżają Cię do Boga czy też od Niego oddalają? W jaki sposób Bóg jest w nich obecny? I gdybyś miał uzupełnić zdanie: “Dla mnie żyć to…” – co wstawiłbyś w to miejsce? Porozmawiaj o tym z Bogiem.

2. Wspominamy dzisiaj w Kościele świętego Wojciecha, który oddał życie, by głosić Jezusa. Oznacza to jednak nie tylko męczeńską śmierć, ale również to, co działo się wcześniej. Święty Wojciech zostawił świat, który znał i w którym mógłby służyć Bogu w inny sposób, bardziej bezpieczny, zapewniający stabilizację. Ruszył w nieznane, idąc za zaproszeniem, które usłyszał w sercu. Pomyśl, do kogo posyła Cię Bóg. Może Ciebie również zaprasza do pójścia krok dalej, zostawienia tego, co oswojone i bezpieczne i podjęcia nowych wyzwań? W jaki sposób możesz mówić o Nim innym ludziom (niekoniecznie jedynie słowami, ale również działaniem czy życzliwą obecnością)? “Wam bowiem z łaski dane jest to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i dla Niego cierpieć, skoro toczycie tę samą walkę, jaką u mnie widzieliście, a o jakiej u mnie teraz słyszycie” – pisze święty Paweł. Czy wierzysz, że te słowa dotyczą również Ciebie?

1 Comment

  1. “Dla mnie bowiem żyć to Chrystus”. Na ile moje życie jest chrystocentryczne? Na ile widać moją przynależność do Chrystusa w relacji z innymi? Chciałabym pytać Cię Panie w konkretnej sytuacji życiowej: co Ty byś uczynił? ,Pytać Cię o większe dobro w moim zyciu?

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Sierpień 2019
N P W Ś C P S
« Lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031