Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 01.12.2023r

Tekst: Łk 21, 29-33

Prośba: o łaskę przylgnięcia do Bożego Słowa.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Zbliża się adwent – czas oczekiwania na Przyjście Pana. Popatrzę w moje serce i zauważę, co się w nim rodzi na myśl o końcu świata – na myśl o mojej śmierci. Co chciałbym zatrzymać, co trudno byłoby mi zostawić? Gdzie w tym wszystkim jest moja relacja z Bogiem? Poproszę, aby ta modlitwa wprowadziła mnie w czas adwentu.
  • Widzieć i rozpoznawać. Jezus w Ewangelii zaprasza mnie, abym rozpoznawał znaki zbliżającego się Królestwa Bożego. Moje postrzeganie jest wybiórcze. Patrzę bowiem przez pryzmat moich osobistych doświadczeń: zranień, potrzeb, grzechów. Wpływ ma również środowisko, w którym przebywam i które mnie kształtuje. Jakie znaki dostrzegłem dla siebie w mijającym roku liturgicznym? Czy zbliżyłem się do Jezusa, czy oddaliłem się od Niego?
  • Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”. Wszystko, czego obecnie doświadczamy nie jest trwałe. Nasze sukcesy, pochwały, dobrobyt materialny – to wszystko jest kruche i przeminie. Tylko słowa Jezusa są wieczne. One zapewniają poczucie bezpieczeństwa w trudnych sytuacjach życiowych. Są jak latarnia na morzu, która wskazuje drogę w ciemności, podczas sztormów… Jak blisko jestem Słowa Jezusa?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.