Rozpoznać, kim jestem

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 29 września, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Tekst: J 1, 47-51

Prośba: o łaskę poznania siebie i poznania Boga.

  • Natanael słyszy od Jezusa słowa, które go zaskakują. Bo przecież chwilę temu wypowiedział zdanie “Czy może być coś dobrego z Nazaretu?”. Jezus zwraca uwagą to, co jest naprawdę w sercu Natanaela, a nie na zdania, które może powtarza jako utartą opinię. My też potrzebujemy od Jezusa usłyszeć prawdę o nas samych. Czy pozwalasz Jezusowi mówić, czy może bardziej słuchasz kogoś innego, kto może nie zna Cię naprawdę?
  • Po słowach usłyszanych od Jezusa Natanael poznaje nie tylko siebie, ale jest w stanie poznać Jezusa i wyznać prawdę o Nim przed tymi, którzy są zgromadzeni. Kiedy poznajemy siebie, jesteśmy też w stanie rozpoznać, Kim jest Bóg naprawdę. Te dwa poznania idą w parze.
  • Świętujemy dziś imieniny trzech archaniołów. Każdy z nich odgrywa bardzo ważną rolę w historii zbawienia. Jaką rolę odgrywają w Twojej historii?

2 komentarze

  1. Jezus zna moje serce, wie co czuję i myślę. On zna całą prawdę o mnie, moje prawdziwe ja. Nawet kiedy ja przez cale życie nie znałem siebie, często słuchając i sugerując się tym co inni mówią o mnie, jak mnie postrzegają. Takie opinie mogły być czasem niesprawiedliwe, “podcinaly skrzydla”, albo zbyt schlebialy i karmiły moją pychę, prowadząc do oskarżeń innych i Boga, do podejrzliwości, również do niesprawiedliwej oceny innych. Na pewno nie były dobre, utrwalały moje fałszywe ja i wykrzywialy mój obraz Boga. Tylko to co myśli i mówi o mnie sam Jezus jest prawdą. Dopiero ta prawda o mnie samym otworzyła moje serce na Boga i napełniła mnie miłością do siebie i do Niego. Bo poznając siebie poznałem też Boga i Jego miłość do mnie. Dzięki Ci Jezu że mówisz do mnie w tym słowie.

  2. Zbliżenie się do Jezusa uwalnia mnie, daje poczucie miłości, pokoju i zapewnia, że jak Natanael “Zobaczę jeszcze więcej niż to”. Daj mi Jezu łaskę zauważania w mojej codzienności tego co chcesz mi pokazać i usłyszenia tego co chcesz mi powiedzieć.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Znajdź Rekolekcje

Kalendarz wpisów

Listopad 2020
N P W Ś C P S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930