Przyjaźń cierpliwa jest

Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 10 października

Tekst: Ml 3, 13-20a oraz Łk 11, 5-13

Prośba: o wierność i cierpliwość w miłości.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wsłuchaj się najpierw w słowa Boga, który jakby skarży się na swój lud, że go niesprawiedliwie traktuje. Ponieważ mieli oni w głowie tę myśl, że jeśli ktoś przestrzega przykazań, to Bóg mu błogosławi; jeśli nie przestrzega – spotykają go nieszczęścia. Tymczasem ludzie widzą, że niesprawiedliwym się powodzi i nie rozumieją.
  • Uświadom sobie, jaki obraz Boga niesie to przesłanie, jak również obraz samego siebie, jaki ma człowiek. Czy nie wygląda to tak, że człowiek jest wtedy sługą, który ma spełniać polecenia, a Bóg jako dobry Pan ma go wynagradzać zgodnie z jego służbą? Czy Bóg chce mieć z nami relację jak ze sługą? Bardziej wyraźnie powiedział to Jezus do swoich uczniów, że nie nazywa ich sługami, lecz przyjaciółmi. Jaką Ty masz relację z Bogiem? Czy budujesz z Nim więź, czy tylko spełniasz przykazania?
  • Bóg zaprasza do cierpliwości i wierności. Bycie z przyjacielem na dobre i na złe – wcale nie jest łatwe. Łatwiej nam być przy kimś, kiedy się powodzi, kiedy wszystko idzie “zgodnie z planem”, kiedy większe przeciwności omijają nasze domy. Tymczasem prawdziwe i głębokie więzi tworzą się w sytuacjach trudnych, nieprzewidzianych, zaskakujących, wzbudzających smutek, żal… bycie przy kimś wtedy daje prawdziwe oparcie i wsparcie, buduje zaufanie i otwartość. Rozważaj to słowo dzisiaj przyglądając się Twoim relacjom, Twojej cierpliwości – oczekiwania na dobro, nawet gdy długo nie przychodzi. Bądź natrętny i proś Boga, jeśli naprawdę czujesz się Jego przyjacielem – o czym mówi dzisiejsza Ewangelia.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.

1 Comment

  1. Panie Jezu proszę Cię o łaskę cierpliwości dla mnie oraz bym mogła doświadczyć prawdziwej relacji przyjacielskiej.
    Brakuje mi prawdziwego przyjaciela, czasami mam poczucie samotności.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Luty 2020
N P W Ś C P S
« Sty    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829