Rekolekcje Adwentowe 2019 NIE BÓJ SIĘ PRZYJĄĆ…

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 2 grudnia

PRZYCZYNO NASZEJ RADOŚCI

O Adwencie słyszymy często, że jest czasem radosnego oczekiwania. Są takie okresy w naszym życiu, gdy wypełnia nas szczęście i nadzieja, a adwentowe oczekiwanie w naturalny sposób pełne jest radości. Zdarza się jednak, że w tym co nasze – ludzkie, życiowe, codzienne – do głosu dochodzą również zranienia, lęki i trudności. To wtedy w szczególny sposób zaproszeni jesteśmy do poszukiwania tego, co jest prawdziwą przyczyną prawdziwej radości.

Zbawienie (ale także dobre przeżywanie Adwentu) nie zależy od nas i naszych życiowych osiągnięć. Ono zależy od Jezusa. Dzięki fiat Maryi, On mógł przyjść na świat, by być dla nas nadzieją, która nigdy nie zawiedzie i radością, która potrafi rozświetlić największy mrok. Pomyśl dzisiaj nad tym, co pozbawia Cię ufności i gasi w Tobie radość. Przyjmij to i zgódź się na to, co w Tobie dzisiaj jest, a jednak nie zatrzymuj się nad tym. Proś Jezusa, by pomógł Ci patrzeć na to z Jego perspektywy. Jeśli chcesz, razem z Maryją próbuj wypowiadać Twoje osobiste fiat tam, gdzie czujesz się do tego zaproszony.

Rozważaj to słowo podczas dzisiejszej modlitwy. Jeśli chcesz, możesz z nim również chodzić przez cały dzień, pozwalając, by dotykało i poruszało Cię od środka, przemieniając powoli Twoje serce. Niech ono poprowadzi Cię do głębin serca Jezusa i serca Maryi. Niech pomoże zbudować głęboką więź z Tym, od którego masz wszystko. Na koniec dnia zapisz sobie kilka pragnień, uczuć czy myśli, które to słowo w Tobie wzbudziło.