Przyczyna naszej radości

Rekolekcje Adwentowe 2019 NIE BÓJ SIĘ PRZYJĄĆ…

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 2 grudnia

PRZYCZYNO NASZEJ RADOŚCI

O Adwencie słyszymy często, że jest czasem radosnego oczekiwania. Są takie okresy w naszym życiu, gdy wypełnia nas szczęście i nadzieja, a adwentowe oczekiwanie w naturalny sposób pełne jest radości. Zdarza się jednak, że w tym co nasze – ludzkie, życiowe, codzienne – do głosu dochodzą również zranienia, lęki i trudności. To wtedy w szczególny sposób zaproszeni jesteśmy do poszukiwania tego, co jest prawdziwą przyczyną prawdziwej radości.

Zbawienie (ale także dobre przeżywanie Adwentu) nie zależy od nas i naszych życiowych osiągnięć. Ono zależy od Jezusa. Dzięki fiat Maryi, On mógł przyjść na świat, by być dla nas nadzieją, która nigdy nie zawiedzie i radością, która potrafi rozświetlić największy mrok. Pomyśl dzisiaj nad tym, co pozbawia Cię ufności i gasi w Tobie radość. Przyjmij to i zgódź się na to, co w Tobie dzisiaj jest, a jednak nie zatrzymuj się nad tym. Proś Jezusa, by pomógł Ci patrzeć na to z Jego perspektywy. Jeśli chcesz, razem z Maryją próbuj wypowiadać Twoje osobiste fiat tam, gdzie czujesz się do tego zaproszony.

Rozważaj to słowo podczas dzisiejszej modlitwy. Jeśli chcesz, możesz z nim również chodzić przez cały dzień, pozwalając, by dotykało i poruszało Cię od środka, przemieniając powoli Twoje serce. Niech ono poprowadzi Cię do głębin serca Jezusa i serca Maryi. Niech pomoże zbudować głęboką więź z Tym, od którego masz wszystko. Na koniec dnia zapisz sobie kilka pragnień, uczuć czy myśli, które to słowo w Tobie wzbudziło.

5 komentarzy

  1. Moje TAK… często jest przygniecione codziennością… proszę Panie pomóż mi zobaczyć to co Ty chcesz mi dać , a nie co świat mi wciska

  2. 🙂 fiat!!! koniec z buntem…

  3. Przyczyno radości WSTAWIAJ się za mna

  4. Fiat Maryi bardzo pomaga mi wypowiadać moje osobiste fiat! Proszę o przylgnięcie do Niego i fale życia uciszają się. Obserwuje,że moje fiat owocuje w codzienności tj.staje się bardziej słuchająca😍 wdzięczna Bogu ,chodząca w Jego Obecności.💐Bóg wylewa na mnie przychylność natury i ludzi!!!! Dzięki Wielkie za Wasze przygotowanie wprowadzeń do medytacji.

    • Bardzo proszę o codzienne słówko o świętym Józefie,wielkim nie obecnym a tak ważnym dla zaistnienia świętej Rodziny. Ośmielam się prosić bo tak zrozumiałam zapowiedź tych rekolekcji. Z wdzięcznością pozdrawiam Urszula

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Październik 2020
N P W Ś C P S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031