Przenikasz i znasz mnie

Wprowadzenie do modlitwy na  poniedziałek, 11 listopada

Tekst: Psalm 139

Prośba: o doświadczenie bliskości i czułości Boga

1. “Przenikasz i znasz mnie, Panie…Ty ze wszystkich stron mnie ogarniasz i kładziesz na mnie swą rękę.”. Pozwól sobie na dłuższą chwilę prostego trwania przed Bogiem. Pomyśl o tym, że On Ciebie przenika i zna, że jest z Tobą, czegokolwiek teraz doświadczasz. Czy pragniesz tej obecności? Czy czujesz raczej opór i chęć ucieczki? Patrz, co się w Tobie dzieje i rozmawiaj z Nim o tym szczerze. Jeśli chcesz, możesz po prostu trwać w Jego obecności, ze świadomością tego, że On Cię ogrania, przygarnia, czule przytula.

2.  “Jeśli wstąpię do nieba, Ty tam jesteś, jesteś przy mnie, gdy położę się w otchłani.” Nie ma takiego życiowego wydarzenia, w którym Bóg nie byłby blisko. Nie ma smutku tak głębokiego, by On nie mógł Ci w nim towarzyszyć. Pomyśl o jakimś doświadczeniu ostatniego czasu, które jest dla Ciebie trudne. Czy przeżywasz je razem z Bogiem? Jeśli nie, czy chcesz Go do niego zaprosić? Co Ci w tym pomaga i prowadzi do Niego, a co przeszkadza?

3 komentarze

  1. Prowadź mnie Panie swą drogą odwieczną. Amen

  2. Panie ty ogarniasz mnie zewsząd i kladziesz na mnie swą rękę 💓

  3. Uzdrawianie mego serca zaczęło się od słów tego psalmu. One przeniknęły do najgłębszych głębin mego serca,były żywe,otwierały mnie na Obecność,zabierały strach przed Tym,który tak bardzo mnie zna.Dotykały ran,otwierały je ,a równocześnie zalewały balsamem Miłości.Panie, przenikasz i znasz mnie ……..

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031