Rekolekcje Adwentowe 2019 NIE BÓJ SIĘ PRZYJĄĆ…

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 9 grudnia

Drugi tydzień adwentu przeżyjemy ze św. Józefem, który może być dla nas mistrzem przyjmowania… Przyjmując do siebie swoją żonę, Maryję, wraz z dzieckiem, wyraził zgodę na to, że jego życie będzie wyglądać inaczej niż sobie wyobrażał, zaplanował. Święty Józef to mężczyzna z krwi i kości. Nie był niepokalanie poczęty, więc w pełni doświadczał czym jest ciągłe zmaganie z raną grzechu pierworodnego, z pokusami i własnymi słabościami, grzechem. Związał się z jedyną w swoim rodzaju Kobietą i Ona na pewno miała na Niego ogromny wpływ, ale to On był Głową Najświętszej Rodziny. Podjął decyzję o życiu w czystości i przyjął zadanie stania na straży dziewictwa swojej żony.

Nazwanie Józefa “Stróżem” wiąże się nie tylko z czystością, ale także z pełnienia funkcji anioła wobec Maryi. Każdy z nas ma osobistego anioła stróża, najlepszego jakiego mógł otrzymać w prezencie od Boga. Ale słowo anioł znaczy “posłany”, i choć człowiek nie może zmienić swojej natury na anielską, może pełnić funkcję anioła, kiedy daje Bogu się posyłać, kiedy chce wypełniać Jego, a nie swoją wolę. Takim aniołem był święty Józef. Z całą pokorą przyjął miłość Boga, która objawiła się w małym Dziecku. Gdzie ja dzisiaj dam się posłać?

Rozważaj to słowo podczas dzisiejszej modlitwy. Jeśli chcesz, możesz z nim również chodzić przez cały dzień, pozwalając, by dotykało i poruszało Cię od środka, przemieniając powoli Twoje serce. Niech ono poprowadzi Cię do głębin serca Jezusa i serca Maryi. Niech pomoże zbudować głęboką więź z Tym, od którego masz wszystko. Na koniec dnia zapisz sobie kilka pragnień, uczuć czy myśli, które to słowo w Tobie wzbudziło.