Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 5 grudnia

Tekst: Łk 10, 21-24

Prośba: o łaskę prawdziwej, głębokiej radości

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Przeczytaj bardzo uważnie, być może na głos, dzisiejszą Ewangelię (Łk 10, 21-24). Wyobraź sobie jak Jezus „rozradował się w Duchu Świętym”. Jak wygląda? Jak zwraca się do Boga Ojca? Przyjrzyj się uważnie Jego twarzy, spojrzeniu, postawie ciała.
  • Jezus rozmawia najpierw z Ojcem, później z uczniami. Z kim ty dzielisz swoją radość? Czy potrafisz dzielić ją również z Bogiem? Jezus rozmawia z Ojcem bardzo prosto, szczerze, Jego słowa są pełne zaufania. Czy ty też potrafisz rozmawiać tak z Bogiem, jak „prostaczek”? Co dla ciebie znaczy to określenie?
  • Jezus opowiada Bogu Ojcu o tobie, o tym jak bardzo się tobą fascynuje. „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie” – co dziś rozumiesz przez te słowa? Jak odbierasz je w swoim życiu? Opowiedz o tym szczerze Jezusowi.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.