Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 2 października, Aniołów Stróżów

Tekst: Wj 23, 20-23

Prośba: o uważność na słowo Pana.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • „Ja posyłam anioła przed tobą…” – Anioł idzie przed Tobą, Ty idź za nim. Bóg zawsze woła, byś poszedł za Nim, a nie przed Nim. Podobnie z Jego aniołem. To on prowadzi bezpiecznie do celu. Ten cel również wyznacza Bóg. Nie wiadomo, gdzie on się znajduje. Potrzeba iść.
  • Bóg wzywa, by być uważnym na jego słowa. Tylko z jednego powodu. Bo w nim – w Jego aniele – jest imię Boże. To brzmi tak, jakby to sam Bóg Cię prowadzić w swoim aniele, którego posłał Ci, by Cię strzec na wszystkich Twych drogach.
  • Wierne słuchanie jego głosu przynosi błogosławieństwo. Bóg jest we wszystkim, co należy do Ciebie i usuwa przeszkody, które mogłyby zniwelować Twój marsz ku ziemi obiecanej. On jest Twoim orędownikiem i obrońcą. On jest jak tarcza chroniąca przed wszystkim co nieprzyjazne, co wrogie. Porozmawiaj dzisiaj w czasie modlitwy ze swoim Aniołem Stróżem. Uświadom sobie, o czym chcesz mu powiedzieć.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.