Posłuszeństwo lepsze od ofiary

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 20 stycznia

Tekst: 1 Sm 15, 16-23

Prośba: o posłuszeństwo wynikające z miłości

1. Przeczytaj historię króla Saula. Pokazuje ona, że można zwyciężyć, a jednocześnie przegrać, osiągnąć sukces, ale zatracić to, co najważniejsze. Czy znasz takie sytuacje ze swojego życia? Chwile, w których prowadziła Cię nie wiara i wyznawane przez Ciebie wartości, ale niemalże obsesyjne pragnienie osiągnięcia tego, co zaplanowałeś czy posiadania tego, co uważasz za skarb? Saul pokonał Amalekitów, z którymi miał walczyć, jednocześnie jednak rzucił się na łupy wojenne, próbując to usprawiedliwić chęcią złożenia ofiary Bogu. W jakimś sensie postanowił sam zadbać o siebie, sam zapewnić sobie bogactwo i to, czego pragnął, tak jakby nie wierzył, że posłuszeństwo Bożemu prowadzeniu zaprowadzi go do szczęścia. A jak jest z Tobą? Wierzysz, że On ma dobry plan i prowadzi Cię najlepszą z dróg? Co dzieje się w chwilach, gdy temu nie dowierzasz?

2. Samuel wypowiada dziś bardzo mocne słowa: porównuje brak posłuszeństwa do bałwochwalstwa. Odrzucenie tego, co mówi Bóg, oznacza że On wcale nie jest dla nas Bogiem, że coś lub ktoś zajmuje Jego miejsce w naszym życiu. Proś Jezusa, by pokazywał Ci te przestrzenie w Twoim życiu, w którym On nie jest na pierwszym miejscu. Razem z Nim popatrz, z czego to wynika – gdzie brakuje wiary w Jego miłość i zaufania.

1 Comment

  1. “I rzekł Saul do Samuela : …lecz balem się ludu,więc usluchalem jego glosu. ”

    Panie , nie dopuść by głos ludu przytlumił Twoj głos we mnie. I proszę Cie ,daj światlo rozeznania kiedy to Ty do mnie mowisz ,a nie lud.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Wrzesień 2020
N P W Ś C P S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930