Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 17 maja 2022

Tekst: J 14, 27-31a

Prośba: o doświadczenie głębokiego pokoju, który daje Jezus

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus zapewnia o swoim pokoju, mówi w dzisiejszej Ewangelii, że chce go mnie dać. Czym jest dla mnie ów pokój? Co czuję, gdy o nim myślę? Czy wierzę w to, że Jezus chce go dla mnie, tak po prostu?
  • Jezus najpierw zapewnia o pokoju, o tym, że go nam udziela. Później mówi, że odchodzi do Ojca. Jak wygląda Jezus? Gdzie ty jesteś w tej scenie? Wyobraź sobie Jezusa i siebie na wprost Niego. Co czujesz na myśl o tym, że te słowa są skierowane do ciebie, osobiście?
  • Jezus mówi, że robi to, co nakazał Mu Ojciec. Ufa Mu bezgranicznie. Mimo bólu i wątpliwości, które wypowiedział głośno w Ogrójcu. Czy potrafisz tak rozmawiać z Bogiem – wtedy, gdy jest ci źle i nie masz siły? Czy potrafisz się oddać w ręce Boga w każdej sytuacji?
  • Jezus oddaje wszystko, całego Siebie w ręce Ojca. Czy potrafię dziś wypuścić wolno ludzi, których kocham; sytuacje, które zabierają mi myśli; ból po stracie albo moje plany i marzenia? Czy może trzymam się ich kurczowo, nie chcąc oddać Bogu? Może są dziś tym co odbiera mi Jego pokój?  

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.