Podnieś głowę i rozraduj się!

Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 27 listopada

Tekst: Łk 21,20-28

Prośba: o łaskę radości z obecności Boga w moim życiu

Po przeczytaniu dzisiejszego fragmentu Ewangelii zatrzymaj się na chwilę w modlitwie. Zobacz, jakie emocje rodzi w Tobie jego lektura? Nazwij je dokładnie. Spróbuj zobaczyć, dlaczego są one właśnie takie. A pobieżna lektura danego nam na dziś Słowa może zostawić w sercu lęk, panikę, smutek, rozczarowanie, zniechęcenie. Może towarzyszyć komuś myśl: po co się starać, skoro i tak wszystko pójdzie w ruinę.

Jezus mówi o Jerozolimie. Niedawno widzieliśmy, jak płacze nad umiłowanym miastem, a teraz jakby zdawał reporterską relację z kataklizmu. Głównym przesłaniem słów Jezusa nie jest zagłada, ale zwycięstwo Syna Człowieczego. Zdanie: “Gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” /w. 28/. Jeżeli całe moje życie będzie trwaniem przy Bogu – z upadkami, ale przede wszystkim z podnoszeniem się – wtedy nic nie będzie w stanie zburzyć mojego spokoju. Świadomość końca świata – tego mojego podczas śmierci, czy paruzji – będzie mnie napełniać radością z faktu, że za chwilę spotkam mojego Zbawiciela.

Co jest w Twoim sercu po zakończeniu dzisiejszej modlitwy? Porozmawiaj o tym z Jezusem jak z Przyjacielem.

1 Comment

  1. Co jest w Twoim sercu po zakończeniu dzisiejszej modlitwy?
    Pragnienie, abym zawsze pokładała wszelkie nadzieje tylko w Bogu. Abym umiała przyjąć to co dopuszcza i nigdy nie zwątpiła w Jego moc Zbawczą w to, że mnie kocha, że jest ze mną i pragnie dla mnie szczęścia. Jest też we mnie ciekawość, jak może wyglądać to przejście, to umieranie, co wtedy będę czuła w duszy – tą niewyobrażalną radość, której czasami na ziemi mam przedsmak. To wszystko, takie trudne do wyobrażenia, do pojęcia umysłem, ale Duch św. poprowadzi da siłę, nadzieję i wiarę. Dlatego teraz cieszę się i proszę o łaskę radości z obecności Boga w moim życiu tu i teraz. JEZU UFAM TOBIE!

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Wrzesień 2020
N P W Ś C P S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930