Piękno stworzenia.

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 11 lutego.

Tekst: Rdz 1, 1-19

Prośba: o doświadczenie bliskości i miłości Stwórcy

1. “Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.” Opis stworzenia świata może nam pomóc dostrzec piękno tego, co nas otacza. Może nam też pomóc wrócić do prawdy, która wydaje się oczywista, ale o której łatwo zapomnieć: że jestem stworzeniem, czyli mam Stwórcę, który zapragnął, bym pojawił się na świecie. Każdy z nas jest Bożym arcydziełem, stworzonym z miłości, unikalnym i jedynym w swoim rodzaju. Każdy z nas ma swoje miejsce w Jego planie i – co ważniejsze – w Jego Sercu. Każdego z nas kocha i za każdym tęskni. Co oznaczają dla Ciebie te słowa?

2. “Bóg, widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności.” Światłość i ciemność to coś, co pojawia się także w naszym życiu. Być może doświadczasz czasem zmagań między tym, co w Tobie dobre, a tym, co jest słabością i grzechem. Być może zdarzają Ci się chwile wewnętrznego zamieszania i dezorientacji. We fragmencie mówiącym o stworzeniu świata, to Bóg jest tym, który oddziela światłość od ciemności. Czy pozwalasz Mu na to także w Twoim życiu? Czy raczej sam usiłujesz siebie “poukładać”, walcząc ze tym co złe tylko o własnych siłach?

3.  Przeczytaj jeszcze raz opis Bożego działania. Popatrz, jaki jest jego owoc – ile piękna rodzi, jak wiele jest w tym wszystkim harmonii i dobra. Jeśli chcesz, podziękuj Mu za to – za piękno świata, którego jesteś częścią i za to, że podobny owoc (piękno, harmonię, dobro) może przynieść Jego działanie w Twoim życiu.

3 komentarze

  1. Dziękuję Ci, Panie, że stworzyłeś mnie tak cudownie.
    Ps 139

  2. ”Jesteśmy piękni,Twoim pięknem, Panie”….

  3. Dotknąć choć frędzla Jego płaszcza. Płaszcza Stwórcy. On mnie ulepił. On zna każsy element mojego wnętrza i tylko On wie jak naprawić i uzdrowić to, co się tam popsuło…
    Tylko frędzla Jego płaszcza – nic więcej…

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Sierpień 2019
N P W Ś C P S
« Lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031