Pascha 2020 | Konferencja 2

Rekolekcje Paschalne 2020: Z TOBĄ JEST PAN dokądkolwiek pójdziesz

Tydzień 2 Zatrzymaj się | Konferencja 2 O uważności | 29 marca

Zapraszamy do wysłuchania drugiej konferencji rekolekcyjnej. Jej tematem jest uważność, zarówno ta na modlitwie, jak i w życiu. Konferencja trwa 25:47. Jest w formacie mp3 – kliknij w link poniżej, aby ją wysłuchać on-line lub ściągnąć na komputer. 

KONFERENCJA 2 | mp3

10 komentarzy

 1. Nie ma pliku mp3

 2. Czemu tak skomplikowane otwieranie konferencj,?

 3. po prostu kilikasz

 4. Bardzo dziękuję Ojcu za wspaniałą konferencję o uważności i praktyczne rady , jak się w niej ćwiczyć. W nadchodzącym tygodniu postanawiam z niej korzystać na modlitwie i nie tylko.
  Serdecznie pozdrawiam prowadzących i uczestników.

  Pani Bożeno, otwieranie konferencji jest bardzo proste. Nie ma problemów.

 5. Nie moge otworzyc pliku

 6. Mam poważny problem ojcze Grzegorzu,całymi dniami od ładnych kilku lat opiekuję się chorymi na demencję mamą i teściową.Jedna mówi zupełnie od rzeczy,zupełny brak kontaktu druga jest obecna w przeszłości.Efekt dla mnie- jestem w chasie myślowym ,staram się mentalnie uciekać co przychodzi mi z coraz większym trudem,trudno mi się skupić na modlitwie czy czytaniu Słowa. ostatnio nawet usypiam.Nie mam możliwości odpoczynku ,jakiegoś oderwania się od tej sytacji,nie mam też z nikąd wsparcia.Jak ćwiczyć uważność w mojej sytaacji?

  • Być może niewiele da się zrobić w tej sytuacji, zrobić tak zewnętrznie. Być może to, o co najbardziej by chodziło, to zgodzić się na swoją sytuację, na swoją niemoc, przyjąć swój trud skupienia się na modlitwie czy czytaniu Słowa. Skoro nie ma możliwości odpoczynku czy oderwania się… to może przyjęcie tej swojej sytuacji będzie swoistą “uważnością”. Bo wtedy będzie uważność na siebie, na swoje potrzeby, na swoje ciało, umysł, serce, które tyle aktualnie może i nie więcej.
   To też będzie uważność – bo będzie byciem w tym, co JEST. A jest właśnie to, co jest.

   • Bóg zapłać

 7. Uważność,jakże to ZADZIWIAJĄCE?
  Kiedy SLUCHAM po raz kolejny za każdym razem inaczej i coraz bardziej zadziwiona .

  Konferencji odsluchalam w kompie,bo w tel.nie mogłam otworzyć.To nic kto szuka ten znajdzie pozdrawiam
  Z PANEM BOGOEM

 8. U-ważność.. jakże naturalną umiejętnością zdaje się być wpisaną w człowieczeństwo. A złapałam siebie samą na tym, że prowadząc od kilku lat “corpo life” w centrum stolicy, spacer rozumiany był z punktu do punktu w wymierzonym czasie.
  Będąc niedawno na Fundamencie w ICFD i mogąc wyjść na spacer do Trójmiejskiego Parku…. teraz rozumiem, dlaczego wróciłam z niego szybciej niż wyszłam i nie wyszłam po raz kolejny.. czym podyktowana była nuda i “zrzucenie winy” na obcasy w obliczu wchodzenia pod górę leśnymi ścieżkami.

  Ojciec potrafi mówić o tych rzeczach w sposób zadziwiający!

  Kolejny raz otwiera mi Ojciec oczy.. Dziękuję.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Czerwiec 2020
N P W Ś C P S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930