Wprowadzenie do modlitwy na sobotę 28 maja 2022 r.

Tekst: J 16, 23b-28

Prośba: o doświadczenie bliskości Ojca

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • O cokolwiek prosilibyście Ojca, da wam w imię moje. Jezus zachęca uczniów do tego, by prosili Boga o to wszystko czego potrzebują, bo będzie im to dane. Nie mówi, że Ojciec może im da. Bóg chce nas obdarowywać i robi to każdego dnia. Tylko trzeba chcieć to dostrzec i mieć ciągle otwarte ręce. Czy ja mam wiarę i ufność, że moje prośby zostaną wysłuchane? Czy jest we mnie otwartość na to, by Bóg odpowiadał na moje modlitwy niekoniecznie, tak jak bym sobie życzył? Czy ufam, że On wie najlepiej, co będzie dla mnie dobre? Czy szukam Bożych darów w mojej codzienności?
  • Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Powołaniem człowieka jest życie w pełni – także nasza radość ma być pełna. Czy rzeczywiście jestem otwarty na pełnię Bożych darów? Czy staram się jak najlepiej wykorzystywać to wszystko, co otrzymuje? Czy prowadzi mnie to do pełni życia? Czy jestem wdzięczny za wszelkie dary?
  • Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wy Mnie umiłowaliście. Jezus przygotowując uczniów na swoje odejście pokazuje im, że Bóg chce mieć z nimi osobistą relację – Ojciec sam ich umiłował. Jaka jest moja relacja z Bogiem? Czy jest dla mnie Kimś bliskim? A może czuję jakiś dystans? Czy jest kochającym Ojcem, do którego mogę przyjść ze wszystkim, czy może żyję w jakimś lęku przed Nim? Czy odkrywam w sobie tożsamość ukochanego dziecka Boga?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.