Ogrodnik

Poniedziałek Wielkanocny

Tekst: J 20, 11 – 18

1. Rozpocznij modlitwę znakiem krzyża. Przez chwilę poproś Pana, by Cię w tej modlitwie prowadził i by oczyszczał Twoje serce wraz z jego intencjami. Niech On sam dotyka Twego serca, kiedy Ty będziesz uważny na Jego Słowo.

2. Zacznij czytać proponowany tekst. Rób to powoli, nie spiesząc się. Pozwól, by słowa zapadały w Twoim sercu.

3. Czytając tekst, patrz na niego tak, jakbyś widział go pierwszy raz. Nie będzie to łatwe, gdyż szczególnie te teksty są nam tak dobrze znane. Lecz w ten sposób możesz wprowadzić swoje serce w stan czuwania i oczekiwania na to, co Pan przez to słowo może uczynić z Tobą. Pozwól, by słowa przenikały Twoje serce i je poruszały.

4. Kiedy dojdziesz do końca tekstu, zacznij czytać od początku. Niech ta lektura – od początku do końca i znów od początku – trwa przez 30 minut. Nie jest ważne, ile razy uda Ci się dany tekst przeczytać. Po prostu zakończ modlitwę po pół godzinie. Taka modlitwa może Cię na początku nużyć – czytanie w kółko tego samego. Nie zrażaj się tym, pozwól Słowu schodzić coraz głębiej w Twoje serce. Ważne jest, by trwać w tu i teraz, przy tekście i nie przejść w lekturę, która stanie się rutyną.

5. Kiedy skończy się czas przeznaczony na modlitwę, podziękuj Panu za to, że jest Obecny w swoim Słowie oraz że przez to Słowo działa w Tobie. Następnie odmów powoli modlitwę Ojcze nasz i zakończ modlitwę znakiem krzyża.

6. Przez chwilę trwaj w milczeniu i posłuchaj samego siebie. Może jakieś słowo szczególnie dźwięczy Ci w sercu, intryguje Cię lub zatrzymało? Czy mówi ono coś o Twoim życiu, do czegoś Cię wzywa, porusza? Nazwij to, co czujesz albo co zrozumiałeś. Zachęcamy, byś to sobie również zapisał w swoim dzienniku duchowym.

1 Comment

  1. Przeczytalem jeszcze wczesniejszy werset, konczacy fragment z wczorajszego tekstu. Dziwny jest ten caly fragment.
    Po zobaczeniu pustego grobu Piotr i Jan znow (!) wrocili skad przyszli. Jakby niespecjalnie sie przejeli. Niby Jan pisze ze uwierzyl, gdy zobaczyl pusty grob, ale jednak wrocil do miejsca gdzie przebywal z Piotrem. Nic wielkiego sie chyba w nim nie zadzialo. Inaczej Maria; ta w dalszym ciagu na cos czekala przy grobie, oplakiwala znikniecie Jezusa. I to dzieki swojej wytrwalosci najpierw widzi aniolow (ale chyba nie wie, ze to aniolowie, bo pyta jakby ludzi), a potem spotyka samego Jezusa. Ale dziwne sa te spotkania. Aniolowie i Jezus pytaja, choc znaja odpowiedz. Jezusa Maria nie rozpoznaje z sylwetki. Dopiero slyszac swoje imie wypowiedziane przez Jezusa, rozpoznaje Go. Dlaczego tak dziwnie Pan Jezus wita sie z Maria, wiedzac, jak bardzo Go kocha i jak bardzo cierpi?

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Sierpień 2019
N P W Ś C P S
« Lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031