Odpowiedź

Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 22 lutego

Tekst: Mt 16, 13-19 , Ps 23

Proś Pana o łaskę wiary w Boga objawiającego się w Jezusie.

Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? – Wielokrotnie słyszeliśmy już Ewangelię, która rozegrała się w Cezarei Filipowej. Pytanie, które nasuwa się niemal automatycznie: „Za kogo uważasz Boga w swoim życiu?” – może być trochę irytujące. Bóg, to Bóg i po co szukać innych odpowiedzi. Pytanie to ożywa dopiero wtedy, gdy ma się do wyboru inne możliwości. Cezarea był ośrodkiem życia różnych religii jako miejsce, z którego wypływała rzeka Jordan. Tu nie było tylko jednego wyboru. Jezus mógł być uznany za jednego z wielu wybitnych i świętych mężów. Prosty lud widział w Nim spełnienie swoich pragnień i nadziei. Był w tym szczery. Nie warto było pytać, za kogo uważają Go faryzeusze i uczeni w Piśmie, bo ich odpowiedź zależna była od tego, która jej wersja bardziej się opłacała, jaka najmniej zaszkodziłaby oraz która pozwoliłaby coś utargować. Jezus pyta Apostołów. W imieniu wszystkich odpowiada Piotr, który nie do końca jeszcze przeczuwa, w jaki sposób Jezus zamierza wypełnić swoje mesjańskie posłannictwo. Religia chrześcijańska przedstawia Jezusa jako bardzo konkretną postać. Jak odpowiedź na Boga objawiającego się w Jezusie może konkretnie wpłynąć na Twój dzisiejszy dzień?

Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie – W kontekście Ewangelii Psalm o Dobrym Pasterzu może być jedną z odpowiedzi. Przeczytaj ten Psalm i zastanów się na ile odnajdujesz się w takim obrazie Boga?

1 Comment

  1. Jest to jeden z moich ulubionych psalmów , widzę siebie na zielonej łące w zupełnej beztrosce , mam świadomość obecności mojego Boga i nic nie muszę ….

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Znajdź Rekolekcje

Kalendarz wpisów

Listopad 2020
N P W Ś C P S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930