Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 03.03.2023r

Tekst: Mt 5, 20-26

Prośba: o wielkoduszną i życzliwą miłość względem bliźnich

Myśli pomocne w rozważaniu:

1. Jezus przestrzega przed suchym podejściem wobec praw miłości – jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa…”. Przyjrzę się mojej postawie wobec drugiego człowieka. Czy jestem w stanie dać z siebie więcej niż muszę? Czy potrafię bezinteresownie pomóc innym? 

2. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze. Jezus  mówi o obfitowaniu. Bo czy nie wystarczyłoby zwrócić dług – co do ostatniego grosza? Pogódź się, pojednaj, przebacz. W języku greckim czytamy „stań się życzliwy przeciwnikowi”. To znaczy życz mu dobra. Wielki Post to dobry czas, aby naprawić różne relacje, ale też po prostu odnowić. Z kim chciałbym się pogodzić, a nie potrafię? Za kim bardzo tęsknię? Czy możliwe jest spotkanie z tą osobą?

3.  Jezus pozwala, abym się w Niego wtulił. Położył mu głowę na ramieniu. Oddał całe nieuporządkowanie mojego serca. Wszystkie emocje, których nie potrafię nazwać i są dla mnie trudne. Być może jest to niepohamowany gniew, brak przebaczenia sobie i innym…Co jeszcze bym tutaj dopisał?  Poproszę Jezusa aby mnie uleczył…

Na konieczne tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.