NOWENNA PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO „OBDAROWANI BOGIEM”  |  ZAPROSZENIE

Doskonale znamy siedem darów Ducha Świętego. Nie raz o nich słyszeliśmy. Być może nawet potrafimy je wymienić „jednym tchem”. Ale czy wiemy, co przynosi nam Duch Święty, kiedy nas nimi obdarowuje. Czego chce w nas dokonać? Co chce w nas przemienić? Do czego uzdolnić?

Zapraszamy do udziału w nowennie przed tegoroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Chcemy w niej zatrzymać się nad każdym z darów, aby jeszcze bardziej otworzyć serce na działanie Ducha Świętego w nas. Jednak pochylimy się nad siedmioma darami w innej kolejności, niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Zaczniemy jakby „od końca”, od daru bojaźni Bożej, a skończymy na darze mądrości. Zainspirowała nas do tego intuicja św. papież Grzegorza Wielkiego oraz św. Roberta Bellarmino SJ. Także w Biblii znajdujemy nawiązanie do takiego porządku. Mówi o tym choćby Psalm 111, 10: “Bojaźń Pańska jest początkiem mądrości”, czy w podobnych słowach księga Przysłów (Prz 1, 7). Będziemy wchodzić jakby po drabinie, aby poprzez przyjmowanie każdego kolejnego daru pozwalać Bogu coraz bardziej jednoczyć nas z Nim.

W naszej drodze będą nam pomagały dwa elementy. Nagrany film z krótkim rozważaniem na temat konkretnego daru oraz wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym. Zachęcamy, aby na modlitwę przeznaczyć minimum 30 minut. Obydwa materiały będą publikowane dzień wcześniej w godzinach popołudniowych. Oprócz naszej strony, filmy i wprowadzenia do modlitwy będą udostępniane na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/punktamodlitwa. Równolegle będzie je można znaleźć na profilach Zgromadzenia Sióstr od Aniołów oraz Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej.

Czas trwania: 14 – 22 maja 2021 roku

Już dziś obejrzyjcie film zapraszający do wzięcia udziału w naszej nowennie i podzielcie się tą wiadomością z innymi.

Ekipa e-DR:
Anna, Maria, Magdalena, Krystyna i Grzegorz