Nie-święty gniew

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 6 marca

Tekst: Mt 5, 20-26

Prośba: o łaskę dawania siebie innym z miłością

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus mówi, że nasza sprawiedliwość ma być większa niż tych, którzy doskonale znają prawo – zakazy, nakazy i przykazania. Czy znam naukę Kościoła? Czy się nią kieruję, czy może polegam wyłącznie na swoim postrzeganiu wiary, a to co mówi Kościół nie jest dla mnie istotne? Czy pogłębiam swoją wiedzę chcąc żyć głębiej i coraz bliżej Boga?
  • Jezus zwraca nam dziś uwagę na relacje z drugim człowiekiem. Mówi o tym, żeby nie karmić się gniewem, nie traktować drugiego źle. Przyjrzę się sytuacjom kiedy gniew we mnie wygrywa – jak i dlaczego się tak dzieje? Gdzie są źródła mojego gniewu i co mogę dziś zrobić by nie ranić innych? Poszukaj jednej konkretnej relacji, pomyśl o jednym małym kroku, który możesz zrobić już dziś, by coś zmienić.
  • Opowiedz Jezusowi o najtrudniejszych relacjach w swoim życiu i o swoim gniewie. Wyobraź sobie jak On na ciebie teraz patrzy, jak ciebie słucha. Jakie emocje to w tobie wzbudza?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.

1 Comment

  1. Jezu mój gniew na męża już miną. Na jego kochane też. Nie umiem się długo gniewać przechodzi mi szybko. Ale żal mam bardzo długo. Może nie umiem się modlić. Kochać. Boże bardzo Cię Kocham.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031